Ознака: лара ивановска
Музика 15.06.21 | 22:07

Лара има нов хит, слушнете ја „Осамена“

Нема сомнежи дека оваа 2021 година е година на младата пејачка Лара Иванова. Со нумерата „Некогаш ќе помине“, која ја објави пред само пет месеци, дефитивно таа ги освои...

Музика 15.06.21 | 14:27

Младата Лара Иванова со нов хит – „Осамена“

Нема сомнежи дека оваа 2021 година е година на младата пејачка Лара Иванова. Со нумерата „Некогаш ќе помине“, која ја објави пред само пет месеци, дефитивно таа ги освои...

Музика 20.03.21 | 20:05

Уште еден хит на младата Лара Иванова: Слушнете ја „Кој е сега крив“

Новата музичка ѕвезда во Македонија, Лара Иванова пред помалку од три месеци го промовираше мега-хитот „Некогаш ќе помине“ и од тогаш, па сè до денеска е број 1 на речиси...

Музика 30.12.20 | 09:55

„Мислам дека ова е мојата најдобра песна досега“: Слушнете ја „Некогаш ќе помине“ на Лара

Има само 16 години, а позади себе веќе има неколку одлични песни со видеоспотови, како и настапи на неколку музички фестивали во земјата.  Музичките критичари и предвидуваат...