Ознака: Лајпциг
Фудбал 21.11.21 | 15:39

Лајпциг без публика ќе го пречека Манчестер сити: Корона вирусот ги затвора германските стадиони

Соочена со ескалација на бројот заразени со корона вирус, германската сојузна покраина Саксонија забрани присуство на навивачи на спортските терени до 12 декември,...

Фудбал 07.02.21 | 16:05

Германија не ги пушта Англичаните: Лајпциг-Ливерпул ќе играат во Будимпешта

Првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите помеѓу Лајпциг и Ливерпул ќе се одигра во Унгарија. Средбата ќе се одржи на „Арена Пушкаш“ во Будимпешта. Прашањето...

Фудбал 04.02.21 | 08:17

Германија ги затвори границите, Лајпциг ќе изгуби службени бодови во ЛШ

Раководството на бундеслигашот Лајпциг работи на тоа да не се одложи првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите што треба да го игра на домашен терен против...

Фудбал 18.08.20 | 22:57

Бајката на Лајпциг заврши: ПСЖ конечно во финале

Бајката на Лајпциг завршува во полуфиналето на Лигата на шампионите.Најпријатното изненадување е поразен од големиот ПСЖ. Скапите звезди конечно ќе играат во финалето...

Економија 23.11.19 | 14:24

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ во соработка со ЦДУ ќе работи за силна економија, нови работни места, повисоки плати и борба со корупцијата

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ втор ден е на Конгресот на христијанско- демократската унија тука во Лајпциг, имаме интензивни средби со нашите пријатели од ЦДУ, владеачката...

Македонија 22.11.19 | 15:26

Мицкоски се сретна со Фреи: Македонија се соочува со висока стапка на криминал и корупција во највисоките ешалони на власта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се разговараше...

Култура 08.11.19 | 10:37

Подвижен музички театар-Битола гостува на фестивал во Лајпциг

Подвижен музички театар-Битола (Moving Music Theatre) вечер ќе настапи на престижниот фестивал Евросцена што се одржува во германскиот град Лајпциг. Основачот на Подвижен музички...