Ознака: лајонел меси
Фудбал 11.11.21 | 08:06

Mеси и Рамос не се пријатели

Фудбалерите на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси и Серхио Рамос сè уште немаат воспоставено пријателски однос, пишува „Л’Екип“. Според францускиот весник, играчите не можат...

Фудбал 15.10.21 | 21:44

Ова дете го воодушеви светот: Meси прости и на мојата мајка, не знаела што прави кога ме крстила Кристијано

Дека идолите на децата се вистински божества доказ е и ова дете од Аргентина. Малиот Кристијано го чекаше Лео Меси пред хотелот каде се сместени со транпрент со кој сака...

Фудбал 27.09.21 | 15:07

Откако беше скаран од Покетино, Меси се врати на тренинзите на ПСЖ

Фудбалерот на Пари-Сен Жермен, Лионел Меси учествуваше на денешниот тимски тренинг во општата група во пресрет на натпреварот од Лигата на шампионите со Манчестер сити. Триесет...

Фудбал 10.09.21 | 08:55

Меси: Децата секоја минута ми велат: „Тато, ти си шампион“

Напаѓачот на Аргентина и Пари Сен-Жермен, Лионел Меси, зборуваше за важноста за него неодамна освоениот трофеј во Купот на Америка. – Се обидувавме да го освоиме трофејот...

Фудбал 22.08.21 | 12:17

Куман: Не е исто со Меси на теренот и без него

Барселона синоќа ремизираше 1-1 на гостувањето кај Атлетик Билбао во рамки на 2.коло во Ла Лига. Мемфис Депај со одличен гол израмни и донесе бод за неговиот тим иако неколку...

Фудбал 10.08.21 | 13:12

Сепак е готово: Меси денеска потпишува за ПСЖ

Лионел Меси“ е се поблиску до ПСЖ и во следните неколку часа ќе стигне во Париз каде ќе потпише договор великанот од Франција. Тој ќе потпише двегодишен договор, кој...

Фудбал 09.08.21 | 14:16

Навивачите на ПСЖ го чекаат Меси на аеродром

Доаѓањето на Меси во ПСЖ е готова работа. Навивачите на парискиот клуб се собрани на малиот аеродром „Бурже“ за да ја пречекаат новата икона. Меси, Меси-извикуваат...

Фудбал 10.07.21 | 18:33

Меси секој ден губи по 100 000 евра

Лионел Меси секој ден, од 1 јули, губи по 100.000 евра или подобро кажано не ја заработува таа сума на пари бидејќи му заврши договорот со Барселона. Француски „Л’Екип“...

Фудбал 15.06.21 | 08:58

Ни голот од слободен удар на Меси не беше доволен Аргентина да победи на Копа Америка

Репрезентацијата на Аргентина синоќа одигра 1:1  против Чиле во 1. коло од групната фаза на фудбалскиот Куп на Америка. Резултатот го отвори аргентинскиот капитен Лионел...

Фудбал 29.04.21 | 17:05

Меси останува во Барса?

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е на чекор од продолжување на договорот со шпанскиот прволигаш Барселона, објави денеска каталонската телевизиска станица...

Фудбал 06.04.21 | 09:36

Meси се спаси од суспензија пред мечот со Реал Мадрид

Капитенот на Барселона, Лионел Меси беше незадоволен од работата на судијата Хајме Латре на синоќешниот натпревар од 29. коло во Ла Лига против Ваљадолид (1:0). Доколку...

Фудбал 08.02.21 | 09:14

Meси дава голови и од резервна клупа

Капитенот на Барселона, Лионел Меси по постигнатиот гол синоќа против Бетис (3:2) во мечот од 22. коло на шампионатот на Шпанија се најде на второто место на листата на стрелци...

Фудбал 14.10.20 | 14:16

Meси задоволен од победата на 3.600 метри надморска висина

Капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација, Лионел Меси ги сподели своите впечатоци по победата над Боливија (2:1) во квалификациите на СП 2022 година. -Одлична...

Фудбал 03.09.20 | 16:40

Обештетувањето е прегоолемо: Меси би можел уште една сезона да остане во Барса

Хорхе Меси, таткото на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, изјави дека фудбалерот може да остане во каталонскиот клуб и следната сезона. Како што објави „Deportes Cuatro“,...

Фудбал 02.09.20 | 23:45

Меси се подалеку од Ноу Камп: Taткото на Меси не се договори со Барса

Средбата меѓу претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу и таткото на Лионел Меси – Хорхе, заврши без двете страни да донесат конкретна одлука. Каталонскиот шеф...

Фудбал 30.08.20 | 15:53

Шпанска Ла Лига со поддршка за Барселона: Меси не може да си оди без обесштетување

Шпанската Ла Лига издаде официјална изјава во врска со ситуацијата во Барселона. Лигата смета дека напаѓачот Лионел Меси не може да го раскине договорот со клубот во...

Фудбал Спорт 27.08.20 | 12:26

Гвардиола и Меси телефонски разговарале за трансфер во Сити

Пеп Гвардиола и Лионел Меси разговарале телефонски минатата недела за можноста напаѓачот на Барселона да премине во Манчестер Сити ова лето, потврдуваат извори за...

Фудбал 26.08.20 | 23:21

ФК Осогово со неодолива понуда за Меси: 200 шлепери биен ориз тргнаа за Барселона

Кочанскиот второлигаш Осогово влегува во трката за Аргентинецот откако фудбалерот побара да си замине од Барселона. Од клубот велат дека можат да го изнајмат на еден...

Фудбал 26.08.20 | 17:04

Од Барселона порачаа: Ние веруваме дека Меси ќе остане со нас

Техничкиот секретар на Барселона, Рамон Планес денеска преставувајќи го новиот играч Тринкао најголемиот дел од промоцијата одговашаше на прашања на новинарите поврзани...

Македонија 26.08.20 | 16:30

Учебната година ќе почне на 1 октомври, одлучи Владата

Учебната година ќе почне на 1 октомври, одлучи Владата на денешната седница. Владата го задолжи Министерството за образование да го промени календарот за почеток на...