Ознака: лајка
Скопје 20.02.20 | 21:31

Не сакаме масовна гробница за животни! Јавноста реагира на планот на Шилегов за „Лајка“

Во средата навечер во тензична атмосфера помина расправата за програмата на ЈП „Лајка“, кое одамна требаше да проработи и да го замени, на подобро, Вардариште. Невладините...

Скопје 18.02.20 | 08:53

Eдна година откако е најавена, дури денеска ќе се зборува за програмата на „Лајка“

По реакциите во јавноста во врска со работата на „Лајка“, вечер Град Скопје ќе ја презентира програмата за работа на ова јавно претпријатие. Изминативе денови во јавноста...

Скопје 13.02.20 | 12:36

В понеделник во Советот на град Скопје ќе се презентира програмата за работа на ЈП „Лајка“

Град Скопје ги повика сите заинтересирани да дојдат идниот понеделник (17.02.2020) во 13часот во салата на Советот на градот на презентација на програмата за работа на ЈП...

Скопје 03.09.19 | 14:50

Моли се да те касне, оти ако само те брка не се важи

Доколку куче-скитник ве брка, ве лае или ве нападне – молете се и да ве касне. Барем така испаѓа. Инаку, ќе нема каде да се пожалите или да го пријавите својот проблем. Според...