Ознака: лаги
Македонија 28.01.21 | 15:29

Од името до короната: Сите лаги на СДС(М) Заевистичка, најлошата партија што владеела со Македонија

Еве ги лагите на СДС(М) Заевистичка, најлошата партија што владеела со Македонија: 1. Името нема да го смениме!!! Го сменија. 2. Добивме Датум за влез во ЕУ!!! Датум не добивме. 3....

Македонија 16.01.21 | 12:55

Пи-арот на Владата продолжува со транспарентно ширење на лаги

ПР-от на Владата продолжува со транспарентно ширење на лаги, коментира на Фејсбук лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по објавата дека се донирани девет тони екстра...

Астро 13.01.21 | 21:05

Овие три хороскопски знаци најмногу лажат

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие мислат дека тоа е полесен начин, па...

Македонија 12.07.20 | 23:51

Неговото височество, Господарот на лагите, Зоран Заев! Што следно ќе излаже експремиерот?!

Ќе имаме ли нова епизода од шоуто наречено Зоран Заев контра Зоран Заев?! Поранешниот премиер познат по менување на сопствените изјави и одење против самиот себе стана...

Македонија 12.07.20 | 10:41

Исти луѓе, исти лаги

ВМРО-ДПМНЕ објави видео на кое се гледа дека Зоран Заев и други функционери на СДСМ лажно три години ветуваат изградба на нов клинички центар секоја година. Ваквото...

Македонија 10.07.20 | 15:44

За Заев Албанците се Шиптари, пет банки не вредат на пазарот на гласови

За лидерот на СДСМ и поранешен претседател на Владата Зоран Заев, Албанците во Македонија се Шиптари и кои пет банки не вредат на пазарот на гласови. Во новата аудио...

Македонија 02.06.20 | 15:53

Моќна порака до Заев и СДСМ: Македонија не заборава!

Сите ветувања кои Зоран Заев и СДСМ им ги даваа на граѓаните пред да дојдат на власт и сите „реализации“ во изминатите три години во едно видео. Македонија не заборава,...

Македонија 28.05.20 | 15:17

Мицкоски: Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој објави видео со лагите на СДСМ. Пари за...

Македонија 05.03.20 | 12:38

Неговото височество, Господарот на лагите, Зоран Заев! Што следно ќе излаже експремиерот?!

Ќе имаме ли нова епизода од шоуто наречено Зоран Заев контра Зоран Заев?! Поранешниот премиер познат по менување на сопствените изјави и одење против самиот себе стана...

Македонија 03.03.20 | 12:08

На лагите на СДСМ и Заев им нема крај

Без никаков срам криминалната СДСМ предводена од Заев се фалат дека градат фер и демократско општество за граѓаните. Но, граѓаните добро знаат дека сето ова сега СДСМ...

Калеидоскоп 01.12.19 | 22:08

Лаги кои мажите најчесто им ги кажуваат на жените!

Иако повеќето од нив уште на самиот почеток пристапуваат искрено и отворено, некои едноставно мислат дека подобро ќе пројдат доколку лажат, односно „разубават“ некои...