Ознака: Лагадин
Црна хроника 02.08.20 | 11:43

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во...

Патувања 01.08.20 | 22:34

Љубаништа седум часа без струја и вода

Жителите на Љубаништа, Трпејца и Лагадин седум часа се без струја и вода, се жалат мештаните, како и бројните туристи.

Црна хроника 25.08.19 | 12:13

Пронајдени три килограми марихуана и кокаин кај двајца скопјани во Лагадин

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Л.Г.(34) и А.В.(39), двајцата од Скопје, осомничени за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Македонија 11.08.19 | 14:45

Хотелот дивоградба кај Лагадин не го „чепка“ никој

Што се случува со дивоградбата кај Лагадин и зошто локалната власт крие да обзнани? За спорниот хотел кој е најблиску изградениот објект до бреговата линија на Охридското...

Црна хроника 03.08.19 | 14:12

Познат идентитетот на загинатиот светиниколчанец: Скокот од карпа фатален

Триесет и петгодишен светиниколец починал синоќа во Охрид од повреди добиени од  удар со главата во камен. Како што соопшти МВР,  вчеравечер во 20 часот било пријавено...

Економија 09.03.19 | 13:37

Здруженијата не се откажуваат, бараат да сопре изградбата на хотелот во Лагадин

Здружението „Стар Лагадин“ одржа средба со премиерот Зоран Заев и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески за текот на разговорите во врска со урбанистичките...

Економија 07.03.19 | 20:20

Заев вети дека ќе се почитува одлуката за запирање на изградбата на хотелот во Лагадин

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација од Здружението на граѓани „Стар Лагадин“ кои искажаа загриженост од заканата што хотелот во изградба во Лагадин ќе...

Македонија 03.03.19 | 21:09

Тешко повpeдениот работник работел во нелегалниот хотел на Лагадин

Новинарот и поранешен директор на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил сподели информација за тешко повpeден работник кој работел...

Црна хроника 03.03.19 | 12:27

Охриѓанец тешко повреден додека работел на градилиште во Лагадин, инто пренесен на скопските клиники

Вчера околу 16 часот во Полициската станица во Охрид, од болницата „Св.Еразмо“, било пријавено дека кај нив бил донесен П.М. (56) од Охрид, кој имал тешки телесни повреди...

Македонија 08.02.19 | 12:48

Режисерот Иван Поповски му пиша отворено писмо на Заев: Некој Ве става во целосна заблуда за хотелот во Лагадин

Иван Поповски, македонскиот режисер кој живее и работи во Москва, му упати отворено писмо на премиерот Зоран Заев во кое директно му се обраќа за спорниот хотел во охридската...