Ознака: ладно
Здравје 09.02.21 | 10:46

Постојано ви е ладно и не можете да се затоплите: Ова се причините!

Некогаш имаме чувство дека постојано ни е ладно и дека никако не можеме да се затоплиме, иако температурата не е толку ниска. Ескпертите имаат одговор на прашањата во...

Сервиси 18.10.20 | 18:17

Утре нагло ќе залади: Минусна утринска температура

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до...

Сервиси 25.12.19 | 23:50

Следува период на постудено време

Во наредните денови пред новогодишните празници времето во земјава ќе биде постудено со утрински температури под нулата. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки...

Сервиси 28.09.19 | 22:54

Оковани во мраз: Европа уште сега се соочува со студови и големи снегови

Невообичаена е појавата зимата толку рано да пристигне во северните и во североисточните предели од Европа и веќе истата условува интензивни снежни врнежи. Снег деновиве...