Ознака: лацио
Фудбал 18.09.21 | 18:13

Важат за ултранациналисти: Mилан го тужи Лацио поради навивачите

Тужба до Италијанската фудбалска федерација поднесе прволигашот Милан поради расистичките скандирања на навивачите на Лацио за време на минатонеделното дерби во...

Фудбал 13.09.21 | 13:59

Запознајте ги навивачите на Лацио: Величаат нацизам и се големи расисти

Навивачите на Лацио ги имаат најрадикалните навивачи во Италија. Тие се познати по своето величање на нацизмот и важат за големи расисти. Секаде каде што одат прават...

Фудбал 25.03.21 | 16:21

Млад фудбалер на Лацио загина во сообраќајна несреќа

Фудбалерот на младата екипа на италијанскиот прволигаш Лацио, 19-годишниот Даниел Гуерини загинал во сообраќајна несреќа што се случила во средата вечер во јужно предградие...

Вести 25.03.21 | 09:01

Трагедија во Италија, загина талент на Лацио

Трагедија го потресе италијанскиот град Рим. Во сообраќајна несреќа загинал 19-годишниот Даниел Гверини, фудбалер на Лацио. Несреќата се случила синоќа околу 20 часот....

Фудбал 20.10.20 | 23:44

Манчестер Јунајтед го освои Париз, Лацио ја совлада Борусија Дортмунд

Манчестер Јунајтед е победник на големото дерби во првиот ден од овогодинешната сезона во Лигата на шампионите. На гостувањето во Париз против ПСЖ, „Црвените ѓаволи“...

Фудбал 11.07.20 | 23:49

Лацио веќе не е во трка за титулата со Јувентус

Тимот на Лацио, кој до пред кризата со коронавирусот беше многу сериозен конкурент за шампионскиот трофеј, влезе во резултатска криза. „Лацијалите“ попладнево загубија...

Фудбал 19.05.20 | 12:40

Фудбалерите на Лацио не сакаат кратење на платите додека се борат за титулата

Играчите на Лацио не прифаќаат намалување на платите, објави „Фудбал Италија“. Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито ги контактирал играчите за да го замоли да се...

Фудбал 24.03.20 | 11:27

И покрај кризата со короната Лацио сака да го задржи тимот

Италијанскиот фудбалски Лацио има намера да го задржи лидерот на тимот Чиро Имобиле. Според новинарот Николо Скира, римскиот клуб започнал преговори за продолжување...

Фудбал 22.12.19 | 20:42

Лацио го освои Суперкупот на Италија

Римски Лацио е нов фудбалски супершампион на Италија, откако во Суперкупот го совлада првакот Јувентус со 3:1. Луис Алберто, Лулиќ и Каталди погодија за Лацио, а стрелец...

Фудбал 04.10.19 | 09:40

Лацио и Спортинг Л. со пресврти стигнаа до победа во второто коло од Лига Европа

Вчера се одиграа 24 натпревари од групната фаза на второто по квалитет фудбалско натпреварување на Стариот континент – Лига Европа. Еден од натпреварите кои привлече...

Фудбал 26.04.19 | 12:34

Лацио се огради од расистичките песни на неговите навивачи

Италијанскиот фудбалски клуб Лацио ги осуди расистичките песни на неговите навивачи адресирани кон играчите на Милан пред вториот натпревар од полуфиналето на националниот...

Фудбал 29.03.19 | 11:26

УЕФА ги казни Лацио и Шахтјор поради расизам

Европската фудбалска асоцијација ги казни украински Шахтјор и италијански Лацио кои ќе мора да затворат дел од своите стадиони во натпревари од клупските натпреварувања...

Фудбал 02.03.19 | 15:58

Имобиле неизвесен за дербито со Рома

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле може да го пропушти натпреварот од 26. коло од фудбалскиот шампионатот на Италија против Рома. Според „Фудбал Италија“ 29-годишниот Имобиле...

Фудбал 20.01.19 | 23:14

Наполи го совлада Лацио на „Сан Паоло“

Во дербито од 20-то коло од италијанското фудбалско првенство, вечерва Наполи со 2-1 го победи Лацио зацврстувајќи се на второто место во Серија А. Домаќините поведоа...

Фудбал 15.01.19 | 13:07

Лацио заинтересиран за Адеми и Ристовски

Откако изминатиов викенд италијанските медиуми објавија дека Лацио е сериозно заинтересиран за македонскиот репрезентативец од Динамо Загреб, Аријан Адеми за кој...