Ознака: ла лејкерс
Кошарка 20.10.21 | 09:08

Лејкерси со пораз ја почнаа НБА сезоната

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, Стеф  Кари постигна трипл-дабл во првиот натпревар на двете екипи од НБА сезоната 2021/22. Вориорс ги победија Лејкерс на гостински...

Кошарка 27.09.21 | 10:03

Остин Ривс потпишува двегодишен договор со ЛА Лејкерс

Раководството на Лос Анџелес лејкерс одлучи да го задржи дебитантот Остин Ривс (23 години, 196 см) во тимот за наредната сезона. Според новинарот Шамс Шаранија, тимот од...

Кошарка 11.08.21 | 11:30

Вестбрук планира да ја трансформира играта на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис

Новиот кошаркар на ЛА Лејкерс, Расел Вестбрук, за време на прес -конференцијата при неговото претставување во тимот, порача дека неговата задача во новиот тим ќе биде...

Кошарка 04.06.21 | 08:12

Феникс подобар од ЛА Лејкерс: Шампионот фрлен на колена во првата рунда од плејофот

Екипата на Феникс санс славеше во Лос Анџелес против ЛА Лејкерс со 113:100 во шестиот натпревар од плејоф серијата и со 4:2 во победи оди понатаму. Ова е само седми пат во...

Кошарка 28.05.21 | 09:34

Прва домашна плејоф победа на ЛА Лејкерс по повеќе од осум години

Актуелниот шампион во НБА лигата, Лос Анџелес лејкерс, победи против Феникс со 109:95 со што дојде до предност од 2:1 во победи во првата рунда од плејофот. Ова беше прва победа...

Кошарка 23.02.21 | 07:53

Леброн утна слободно за победа, триумф за Вашингтон

Леброн Џејмс утна слободно фрлање на девет секунди до крајот со кое Лос Анџелес лејкерс ќе дојдоа до предност, по што во продолжениетот „езерџиите“ загубија од Вашингтон...

Кошарка 15.02.21 | 10:55

Ентони Дејвис ја влоши повредата на ахиловата тетива

Ентони Дејвис не играше во второто полувреме на дуелот против Денвер нагетс, откако во втората четвртина ја влоши повредата на ахиловата тетива со која се мачеше изминатите...

Кошарка 05.02.21 | 10:07

Леброн го надмина Вилт Чемберлен на третото место според погодени шутеви во НБА

Леброн Џејмс постигна трипл-дабл од 27 поени, 10 скокови и 10 асистенции со што ги предводеше ЛА Лејкерс до победа против Денвер нагетс со 114:93. Џејмс погоди 12 од 19 шутеви...

Кошарка 23.12.20 | 09:05

Пораз на Лејкерси, триумфално враќање на Дурант: Почна новата сезона во НБА лигата

Шампионот во НБА лигата, Лос Анџелес лејкерс со пораз ја почна одбраната на трофејт освоен минатата сезона. Подобар од „Езерџиите“ беше нивниот градски ривал Лос Анџелес...

Кошарка 07.10.20 | 10:27

Лејкерси дојдоа на еден триумф до НБА титулата

Во спектакуларен натпревар со супер драматичен финиш фаворизираниот Лос Анџелес Лејкерс успеа да го скрши отпорот на борбениот Мајами Хит во четвртиот дуел од финалето...