Ознака: куршум
Црна хроника 26.02.21 | 18:17

Рането 12-годишно дете: Во злосторството вмешан друг малолетник

Одделението за внатрешни работи Гостивар поднесе кривична пријава против 16-годишник од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 02.12.20 | 18:48

Скопјанец погоден со куршум додека излегувал од автомобилот

54-годишен скопјанец бил погоден со куршум во ногата додека излегувал од својот автомобил. Вчера во 21.00 часот во СВР Скопје, од приватна болница било пријавено дека кај...

Црна хроника 14.09.20 | 17:31

Жител на Арачиново со повредени нозе донесен во болница, се сомнева дека го ранил заскитан куршум

На 13.09.2020 во 23:18 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен Е.Ф.(25) од с.Арачиново со прострелна рана во...

Црна хроника 19.07.20 | 23:37

На кровот од куќата пронашол залутан куршум

Вчера околу пладне во Полициска станица Бит Пазар, М.К.(45) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот забележал дека на неговата куќа на ул.Панче Неделковски на кровната...

Црна хроника 16.07.20 | 17:25

Куршум завршил во гласачко место за време на пребројување гласови

Вчера околу 22.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градинка на ул. „Коста Новаковиќ”, додека се вршело пребројување на гласачки материјал, се слушнало пукање,...

Црна хроника 12.06.20 | 11:23

Кривична пријава за инспекторот кој испука куршум додека го чистел пиштолот

Одделот за внатрешна контрола поднесе кривична пријава против инспекторот во СВР Тетово кој испука куршум во канцеларија додека го чистел пиштолот, соопшти МВР. Против...

Црна хроника 24.05.20 | 20:18

„Ќе те убијат ни крив, ни должен“, куршум од автоматско оружје за време на полициски час заврши во двор во Драчево

Жителите на скопско Драчево денес за време на полицискиот час ги вознемирија истрели од оружје и залутан куршум кој заврши во двор во автомобил. Според првичните информации...

Калеидоскоп 22.05.20 | 22:45

Загинале од пиштол, а ги броеле како починати од коронавирус

Државните службеници на американската држава Вашингтон признале дека има случаи во кои луѓето убиени со огнено оружје се сметаат за жртви на коронавирусот. Д-р Кејти...

Македонија 25.07.19 | 18:10

Заев пријавил во МВР закана за „куршум во глава“ по пресот со Хан

Премиерот Зоран Заев денеска од собраниската говорница информира дека ја пријавил заканата, која во порака на социјалните мрежи била напишана во коментар по пресот...

Црна хроника 10.05.19 | 11:55

Затвореник со куршум во нога ја отслужува казната, „Идризово” не го носи во болница

Затвореник живее со куршум во нога во најголемиот затвор Идризово во Скопје, јавува Досие.мк. Според податоците на порталот, затвореникот требало да биде испратен на...

Црна хроника 10.03.19 | 18:29

Скопјанка додека седела дома ја погодил заталкан куршум

Девојка била погодена од залутан куршум додека седела во нејзината соба во скопската населба Чаир. Случајот вчера околу 23,50 часот во СВР-Скопје го пријавил нејзиниот...

Црна хроника 07.03.19 | 17:29

Заскитан куршум завршил во автомобил паркиран на „Џон Кенеди“

27-годишен скопјанец на 6 март во полиција пријвил дека неговиот автомобил бил оштетен од заскитан куршум. Според пријавата на скопјанецот, возилото било паркирано на...

Балкан 15.02.19 | 13:37

За љубовницата куршум во глава

Жељко Б. од БиХ (52) во Виена со пиштол ја ранил во главата Виолета Ј. (48) од Србија. Потоа сам си пукал, и во тешка состојба е префрлен во болница, каде починал. Девојката...