Ознака: куркума
Калеидоскоп 12.04.21 | 08:23

Малку смрди и лошо изгледа, но оваа делотворна маска против брчки е неверојатно евтина

Иако стареењето е природен и убав процес, нема ништо лошо во намалувањето на видливоста на брчките на лицето. Маската што ќе ви ја претставиме една од многуте делотворни...

Мода и убавина 11.04.21 | 21:14

Малку смрди и лошо изгледа, но неверојатно е евтина оваа делотворна маска против брчки

Иако стареењето е природен и убав процес, нема ништо лошо во намалувањето на видливоста на брчките на лицето. Маската што ќе ви ја претставиме една од многуте делотворни...

Здравје 31.12.20 | 18:46

Овој зачин го чисти црниот дроб и ја подобрува работата на мозокот

Куркумата е добро позната јужно-азиска зачинска билка која има голем број здравствени придобивки. Дали знаевте дека таа може да ја подобри работата на црниот дроб и...

Кујнски тефтер 22.10.20 | 09:47

Пет производи за здравје, виталност и добро расположение

Многу често во текот на денот не внимаваме на тоа што јадеме, па телото го оптоваруваме со храна која ја внесуваме. Тоа дава одраз на надворешниот изглед, здравјето и...

Кујнски тефтер 14.12.19 | 10:31

Пред појадокот подгответе си златно млеко

Златно млеко или млеко со куркума, е домашен природен лек корисен за здравјето. Овој напиток има повеќе од 150 потенцијално тераписки функции, богат е со антиоксиданси...

Здравје 14.03.19 | 19:04

Жолто злато што решава бројни здравствени проблеми

Куркумата е зелјесто растение што потекнува од Јужна Азија и му припаѓа на семејството ѓумбир, а неговите лековити својства се волшебни. Од нејзиниот корен се прави...