Ознака: Куп на Македонија
Фудбал 29.09.20 | 13:11

Познати ривалите во Купот на Македонија за 1/8-финалето

Во „Куќа на фудбалот“ се оддржа извлекување за 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија. Во оваа фаза од најмасовното натпреварување влегоа и екипите на Шкендија,...

Фудбал 23.09.20 | 19:05

Големо изненадување: Каменица Саса го исфрли Борец од Купот на Македонија

Екипата на Каменица Саса денеска го приреди најголемото изненадување во 1/16-финалето од фудбалскиот Куп на Македонија, откако го совлада фаворитот Борец по пенали. Регуларниот...

Ракомет 12.05.19 | 08:02

Пеналот кој му ја донесе победата на Металург

Марио Танкоски беше ракометарот кој вчера го даде одлучувачкиот последен гол од пенал серијата во финалето на Купот на Македонија. Металург ја прекина петгодишната...

Ракомет 11.05.19 | 22:14

Металург на пенали го победи Вардар

Металург сензационален Ракометарите на Металург приредија големо изненадување во националниот куп, откако вечерва во дуелот за трофејот го победија големиот фаворит...

Кошарка 14.02.19 | 12:49

Одложен е Купот на Македонија за два месеци

Завршниот турнир од Купот на Македонија што требаше да се игра викендов во Гевгелија е одложен за два месеци, на барање на Гостивар поради трагичната сообраќајна несреќа...