Ознака: кумановско
Македонија 05.08.21 | 18:26

Алармантно во Кумановско: Изгорени се куќи, а активни се неколку различни пожари

Осум нови пожари избувнаа денеска во кумановскиот регион, информираа на прес-конференција надлежните од Центарот за управување со кризи. Зубовце, Сопот, Зебрњак, Лојане,...

Црна хроника 31.01.21 | 20:45

Во кумановско пронајдени 15 килограми дрога

Денеска Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опадни материи, во координација со Одделот за специјални операции,...

Македонија 06.07.20 | 15:02

Мисајловски од кумановско: Потребна е обнова во сите сегменти

Носителот на листата од ИЕ2 од ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски и кандидатите за пратеници од оваа изборна единица денеска остварија средби со жителите на кумановското...

Здравје 09.06.20 | 19:30

Сите новозаразени во Кумановско се од едно семејство

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа регистрира 12 новозаразени со Ковид-19, од кои 11 се од липковското село Матејче, а еден е од Куманово, информираше...

Црна хроника 17.09.19 | 19:28

Камион со 81 мигрант излетал од патот во кумановско бегајќи од полицијата

Синоќа околу 23 часот на автопатот Куманово – Табановце, полициски службеници дале знак за запирање на товарно моторно возило „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки со...

Црна хроника 30.08.19 | 15:35

Осум мигранти фатени вчера во кумановско

Ноќеска околу 02 часот во СВР Куманово било пријавено дека на автопатот Куманово – Табановце, кај клучка за с. Костурник, мобилна екипа на Царинска управа во патничко...

Црна хроника 27.08.19 | 12:58

Инцидент на протест во кумановско, нападнати инпекторка и претседателот на Месната заедница

За време на протест кој се одржал во средата во местото Шупли Камен во кумановско, се случил инцидент во кој биле нападнати две лица. На протестот бил нападнат прво...

Црна хроника 19.08.19 | 10:37

Трагедија во кумановско, 15 годишно момче се удави во Пчиња

Вчера попладне било пријавено дека во с. Шупљи камен – кумановско, 15 годишник од с. Љубодраг, влегол во вода од ископ на сепарација на реката Пчиња и починал. Од страна...

Црна хроника 03.01.19 | 15:31

Групна тепачка вчера во кумановско, момче било прободено во стомакот

Синоќа околу 21 часот во село Оризари, кумановско, настанало нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу повеќе лица, при што на С.К. (23) од село Оризари, со...