Ознака: куќен притвор
Твитови 19.11.19 | 23:25

Твитерџиите се надминаа: На што ќе седи бре дома, цела дневна ѝ е уапсена

Куќен притвор за Катица. На што ќе седи бре дома, цела дневна и’ е уапсена. — Ана Ресана (@AnaFiljana) November 19, 2019 Ја мислам дека ова не е #Катица и дека веќе не е во државата,...

Македонија 19.11.19 | 22:56

Илиевски: За Катица жал да те фати, ама ВиРус е непресметлива

Куќниот притвор за Катица Јанева и заканите на Вилма Рускоска низ очите на жртва на двете обвинителки – Богдан Илиевски. Јанева знае што направила. Затоа и снимките...

Твитови 19.11.19 | 22:55

Уште Катица да ја пушти да избега, па технички премиер

Уште Катица да ја пушти да избега па технички премиер[email protected]_spasovski — Мартиан (@MartianFromMKD) November 19, 2019

Македонија 19.11.19 | 22:47

Илија Димовски: Срамот е потсвест, не се крие…

Срамот е потсвест, не се крие, коментира пратеникот Илија Димовски, кој како и целата јавност вечерва го следеше префрлањето на поранешната специјална обвинителка Катица...

Твитови 19.11.19 | 22:43

Фамилијата Фрчковски уште еднаш го „спаси“ правосудниот систем во кризни времиња

Со излегувањето на Јанева од притвор, фамилијата Фрчковски уште еднаш го “спаси” правосудниот систем во кризни времиња. Некои навики тешко се надминуваат.

Македонија 19.11.19 | 22:40

Фуркан пак ја пречека Катица: Дали таа јакна може да ви го сокрие срамот?

Новинарот Фуркан Салиу и овојпат заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица Јанева од истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари до станот на...

Двоглед 19.11.19 | 22:34

Наградно прашање за милион долари

Наградно прашање за милион долари Кој е на фотографијата: 1. Донатело 2. Рафаело 3. Микеланџело 4. Леонардо 5. Тајсон 6. Игор Спасов

Македонија 19.11.19 | 22:17

Рускоска: Со судии што ја пуштаат Катица дома, нема место во ЕУ

Шефицата ја јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција Вилма Рускоска најави дека ќе спроведе финансиска истрага за апелациските судии кои ја...

Твитови 19.11.19 | 22:12

2 месеци и 12 дена по ослободувањето на Катица…

2 месеца и 12 дена … Портпаролот на МВР: Катица Јанева, прескокнувајќи преку прозорецот од станот на 5-тиот кат, со спринтање се упати до кејот на реката Вардар и со пливање...

Македонија 19.11.19 | 22:00

Поранешниот уставен судија Ивановски: Јустиција ја закопавме длабоко во земјата

Поранешниот уставен судија Трендафил Ивановски, во вечерашното гостување на „Топ Тема“ говореше за последните случувања, со кои поранешната јавна обвинителка Катица...

Твитови 19.11.19 | 21:48

Катица се јави од дома

Почнува лавина на Твитер. Следете…

Македонија 19.11.19 | 21:44

Премиерот во заминување ѝ останува верен на заминатата специјална обвинителка: Притворот не треба да биде казна

Не ја знам одлуката на судот, но останувам конзистентен на своите политики дека притворот не треба да биде казна без разлика дали се работи за Катица Јанева, за Груевски...

Македонија 19.11.19 | 20:53

На 40-тиот ден се исполни пророштвото на пророкот Зоран: Лажги со опашки, ама Катица излезе од Шутка

На четириесеттиот ден од прорекувањето на пророкот Зоран дека Катица Јанева ќе замине од Шутка, правосудството ѝ удри многу четки и замачка многу очи на јавноста. Маскарадата...

Македонија 19.11.19 | 20:33

Јанева ја пуштивме дома, ама нејзиниот пасош е кај нас на сигурно

Апелацискиот суд освен куќен притвор на поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева и определи и мерки за претпазливост, односно забрана да комуницира...

Македонија 19.11.19 | 19:59

Рускоска: Финансиска истрага за апелациските судии кои ја пуштија Јанева во куќен притвор

Шефицата ја јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција Вилма Рускоска најави дека ќе спроведе финансиска истрага за апелациските судии кои ја...

Македонија 19.11.19 | 18:58

Спроводот на Катица одблизу: Невидлива како нинџа и во Шутка и надвор од неа

Апелациониот суд во Скопје ја прифати жалбата на поранешната специјална обвинителка за нејзино префрлување во куќен притвор и таа попладнево беше префрлена во станот...

Македонија 19.11.19 | 18:17

Да ја најдеа и торбата Луј Витон, сигурно и неа ќе ѝ ја вратеа сосе илјадниците евра

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа, ова денеска преку соопштение го истакнаа од...

Македонија 19.11.19 | 18:15

Маскирана со полициска јакна Јанева ја напушти Шутка

Катица Јанева оди во куќен притвор, одлучи скопскиот апелационен суд, по жалбата на ексспецијалната обвинителка. Пред малку притворената Катица Јанева од затворот...

Македонија 19.11.19 | 15:36

Aпелација ја пушта Jанева во куќен притвор без никаква гаранција

Апелациониот суд во Скопје  ја прифати жалбата на поранешната специјална обвинителка за нејзино префрлување во домашен затвор. Катица Јанева оди во куќен притвор. Претходно...

Црна хроника 16.11.19 | 16:12

Драганчо Стоименов избегал од куќен притвор

Драганчо Стоименов, познат како Дацо Белски, поранешниот телохранител на Сашо Мијалков, избегал од куќен притвор. Според МВР, при последната проверка на полицијата...