Ознака: кучково
Скопје 06.01.22 | 14:23

Стојкоски: Оваа година го реализираме проектот за обележување на пешачките патеки до Кучково и проектот за уредување на локалитетот Крст

Во организација на општинскиот сојуз на училишен спорт Ѓорче Петров ја реализиравме божиќната планинарска тура од манастирот Св. Богородица во Стопански Двор до локалитетот...

Скопје 24.12.21 | 13:24

Локалитетот „Крст“ во Кучково добива амфитеатар, пешачки патеки, канделабри, хортикултурно уредување

Локалитетот „Крст“ во Кучково добива амфитеатар, пешачки патеки, канделабри, хортикултурно уредување, а за Ѓорче Петров се набавува и комунално возило за зимско...

Скопје 05.08.21 | 17:19

Андоновска: Гори во Кучково, а таму нема 4 месеци вода

Апел до неспособната апашка власт на локално и централно ниво, организирајте се помогнете му на народот, пишува на „Фејсбук“ Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ откако...

Македонија 05.08.21 | 16:20

„Помагајте, општината не се јавува на нашите повици!“: Гори во Ракотинци и Кучково, пожарот се движи кон Сопиште

Пожар ги зафати скопските села Ракотинци и Кучково, потврдија за МИА од Центарот за за управување со кризи. За пожарите се известени припадниците на Територијалната...

Скопје 04.08.21 | 21:56

Жителите на Кучково молат за вода – четири месеци со суви чешми

Скопското село Кучково од април месец е без вода. Сред лето на +40 степени кога низ државата има страшни пожари ние во Кучково немаме капка вода – реагираат жителите...

Скопје 31.05.21 | 22:32

Гладни волци ги плашат скопјани кај крстот во Кучково

Наместо да уживаат во пикникот во скопското село Кучково, скопјанецот Кристијан и неговите пријатели во петокот спасувале жива глава од волци кои кружеле околу нив...

Црна хроника 28.10.19 | 11:22

Несреќа на мото-крос во Кучково: Натпреварувач изгубил контрола, влетал во публиката

Скопјанец е тешко повреден во несреќата што се случила вчера околу 13.30 часотво атарот на с.Кучково, скопско, додека гледал мото крос трка. Како што соопшти полицијата,...