Ознака: крводарителска акција
Македонија 14.09.21 | 13:26

Амбасадорка Брнз даруваше крв: Целата собрана помош ќе биде за семејствата на жртвите во пожарот во Тетово

Во Американската амбасада во Скопје се одржа традиционалната крводарителска акција во чест на жртвите од терористичкиот напад на 11 септември 2001 година. Американската...

Скопје 28.08.21 | 09:27

Крводарителска акција во Дом на АРМ по повод Успение на Пресвета Богородица

Општинска организација на Црвен крст од Центар во соработка со Институтот за трансфузиска медицина денеска, по 19. пат, организира крводарителска акција по повод верскиот...

Скопје 24.08.21 | 23:25

Општинска организација на Црвениот крст од Центар во соработка со Институтот за трансфузиска медицина, на 28 август, по повод верскиот празник Успение на Пресвета Богородица,...

Скопје 09.10.20 | 19:21

Крводарителска акција ќе се одржи в среда во Општина Аеродром

Во среда на 14 октомври во просториите на Општина Аеродром ќе се одржи крводарителска акција. Крводарувањето ќе се спроведе во периодот од 9-14 часот, а крв можат да даруваат...

Скопје 28.08.20 | 08:50

Традиционална крводарителска акција по повод празникот Успение на Пресвета Богородица

По повод празникот Успение на Пресвета Богородица, во Домот на АРМ во Скопје ќе се одржи традиционална крводарителска акција, која оваа година ќе се одржи по одобрени...

Скопје 17.07.20 | 13:03

Во петок крводарителска акција во знак на сеќавање на скопскиот земјотрес

Општинската организација на Црвен крст од Кисела Вода во соработка со Институтот за трансфузиона медицина и Црвен крст на Град Скопје во петок 24 јули ќе ја организираат...

Скопје 25.01.20 | 09:22

Крводарителска акција во чест на Тоше Проески

Традиционално по шестнаесетти пат денеска ќе биде организирана крводарителска акција посветена на големиот хуманист Тоше Проески во знак на одбележување на неговиот...

Скопје 28.08.19 | 15:43

Скопјани даруваа крв по повод празникот Голема Богородица

Општинската организација на Црвен крст – Центар во соработка со Институтот за трансфузиона медицина и оваа година по 17-ти пат ја реализираaт традиционалната крводарителска...