Ознака: крвна група
Здравје 07.03.21 | 13:02

Проверете дали е вашата: Кои крвни групи се наjризични да се заразат со корона

Научно е докажано дека не сите крвни групи заболуваат од корона. Ковид-19 и тоа како има врска со крвната група. Најзагрозени се оние кои имаат А крва група. Тие многу лесно...

Живот 21.06.20 | 22:44

Се бара кpвна гpупа Б+ од пpeлежан од коронавирусот за млад човек од Ресен

На фесбук веќе се шири дека се бара од прележан од коронавирусот, оздравен човек, кpвна група Б позитив, која што му е потребна на млад човек од Ресен, гласи статусот на...

Здравје 11.06.20 | 21:44

Проверете дали е вашата: Луѓето со овие крвни групи можат најмалку и најмногу да заболат од корона

Сигурно сте се запрашале кои крвни групи се најподложни на корона вирусот. Кинеските научници се позанимаваа со оваа проблематка отако оваа земја беше најпогодена...

Здравје 20.10.19 | 08:47

Од крвната група зависи кои болести ви се закануваат!

Крвната група може да открие многу работи за вас. Според најновите студии од неа зависи колкави се шансите некој да стане алкохоличар или да развие опсесивно-компулсивно...

Здравје 25.05.19 | 14:20

Крвната група открива од кои болести би можеле да се разболите

Ова се корисни информации кои ќе ви помогнат да дознааете со каква исхрана и начин на живеење би можеле да спречите некои болести. ​Со долгогодишно истражување научниците...

Здравје 01.05.19 | 23:48

Вашата крвна група може влијае на брзината на слабеење

Дали постојано сте во борба со килограмите, дури и ако строго се придржувате до некоја диета? Доколку сте дел од луѓето за кои слабеењето е речиси невозможна мисија,...