Ознака: крузер
Свет 30.01.20 | 22:49

Заврши драмата за 6.000 луѓе на италијанскиот крузер, никој нема коронавирус

Патничката на италијанскиот крузер, за која имаше сомневање дека е заразена со новиот коронавирус, го нема тој вид на вирус, изјави портпаролот на италијанското Министерство...

Свет 30.01.20 | 13:49

Поради сомнеж за коронавирус: Повеќе илјади лица заробени на италијански крузер

Крузер во Италија е под карантин поради сомнеж за појава на коронавирусот, јавува АФП. Околу 6.000 лица се зарабони во италијанскиот крузер додека се спроведуваат анализи...

Патувања 04.11.19 | 21:15

Не е лесно да се работи на крузер, се жалат вработените

На крузерите има повеќе секс отколку било каде. Дури повеќе и од колеџите, велат поранешни вработени на туристичките бродовите. Чад Камен, поранешен менаџер во компанијата...

Калеидоскоп 28.07.19 | 19:16

Крв имаше насекаде, летаа чинии и мебел… Масовна тепачка на крузер

Патниците бегале во паника на британскиот крузер P&O’s Britannia, кој по седумдневното крстарење покрај Норвешка, бил на пат кон Саутемтон. Новинарот на британската утринска...

Свет 10.07.19 | 11:14

Ужас на летување од соништата: Дедо ја испушти 1 годишната внука од 11 кат на крузер

Едногодишно девојче загина, откако дедото кој ја држел и бил наведнат од прозорецот на 11 кат на крузер, ja испуштил. Девојченцето паднало од 11. кат на крузерот, каде биле...