Ознака: крушопек
Црна хроника 08.04.21 | 13:18

Претрес во Крушопек, приведено едно лице за недозволено поседување оружје

Во средата, околу 8 часот во село Крушопек, скопско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода М.С.(26) од с.Крушопек,...

Македонија 21.02.20 | 13:18

Фирма шверцер на кокаин добива државни тендери, а Славјанка ја минира акцијата

Власта на Заев и криминалот се во коалиција, а последна потврда за тоа е информацијата дека лицата кои шверцувале кокаин од Мексико добивале и државни тендер, вели Орце...

Црна хроника 21.02.20 | 11:16

„Растодер“ тврди дека е злоупотребена од криминален картел

По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани од марката „Дерби“, се огласи сопственикот на овој бренд, словенечката...

Македонија 21.02.20 | 09:59

Славјанка Петровска ги довела во прашање животите на полицајците во акцијата во Крушопек?

Обвинувањата на советникот на Зоран Заев, Бојан Маричиќ, дека министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, наводно со прераното дејство со антикокаинската рација загрозил...

Црна хроника 20.02.20 | 22:42

ОЈО отвори истрага за две лица по вчерашната акција во село Крушопек

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против...

Македонија 20.02.20 | 14:38

Банекс компани од Крушопек за време на владеењето на СДСМ и ДУИ добивала државни тендери

Нарко-компанијата, според објавата на МВР се вика Банекс Компани Дооел Скопје, а нејзин сопственик е уапсениот Седула Ебопи. Тие увезувале банани од Мексико, но всушншност...

Црна хроника 20.02.20 | 13:41

Чулев со детали за полициската акција во Крушопек: Уапсени се четири лица

Полициските единици во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во акција со повеќе други држави, реализираше акција...

Црна хроника 20.02.20 | 10:44

Еден килограм кокаин и четворица приведени во акцијата во Крушопек

Четири лица се приведени во синоќешната акција за сузбивање на канал за криумчарење на дрога. Акцијата се спроведе во селото Крушопек, кај Сарај, а во неа се пројандени...

Црна хроника 20.02.20 | 09:58

Во бананите на „Банекс“ компани е пронајден кокаинот во Крушопек

Во пратката банани која од Мексико, преку Албанија пристигна во Македонија полицијата пронашла килограм кокаин, кој бил дел од поголема пратка од 1,3 тон кокаин. Увозник...

Црна хроника 19.02.20 | 20:34

Заедничка акција со италијанската полиција: Вкупната количина на кокаинот е 1,3 тони

Еден килограм контролирана пратка кокаин е запленета во магацин за овошје во селото Крушопек, во скопски Сарај. По насока на јавен обвинител приведени се возачите на...

Црна хроника 19.02.20 | 19:37

Детали од акцијата: Дрогата била дел од меѓународен шверц, скриена во склад за овошје

Кокаинот што попладнево беше фатен во скопското село Крушопек бил дел од поголем меѓународен синџир. Пратката тргнала од Јужна Америка и преку Италија и Црна Гора стигнала...

Црна хроника 19.02.20 | 18:28

Чулев за акцијата во Крушопек: Помина времето кога раководствто на МВР соработуваше со криминалците

Акцијата со претреси во Крушопек поради недозволема трговија со дрога ја потврди и министерот за внатрешни работи Наќе Чулев кој на Фејсбук објави дека „Министерството...

Црна хроника 19.02.20 | 18:21

МВР потврди: Во тек е голема акција во Крушопек, пратката требало да заврши во Словенија

Во селото Крушопек во скопски Сарај во тек е полициска акција и се прават претреси во врска со недозволена трговија со дрога, потврди МВР за МИА. Од Министерството посочуваат...

Црна хроника 19.02.20 | 17:27

Запленети 1,3 тони кокаин во полицииска акција во село Крушопек

Во тек е полициска акција во селото Крушопек, Сарај, каде запленети се 1,3 тони кокаин, дознава ТВ 21 Првичните информации велат дека пратката прво стигнала од Америка...