Ознака: кривична одговорност
Здравје 10.03.20 | 14:27

Милошоски: Билјановска треба да одговара според член 205, кривични дела против здравјето на луѓето!

Пратеникот и поранешен министер Антонио Милошоски на социјалните мрежи напиша статус преку кој објаснува дека  директорката на Кожно треба да одговара кривично, тој...

Македонија 06.02.20 | 14:43

Орце Ѓорѓиевски: Заев треба кривично да одговара затоа што истрагата за „Монструм“ ја насочи во погрешен правец

На денешната прес-конференција Орце Ѓорѓиевски истакна дека „Зоран Заев е вистинскиот монструм“. Тој од почетокот на 2015-та година на прес конференции, изјави, интервјуа...

Македонија 15.09.19 | 12:06

Јанушев: Кривична одговорност и за Рускоска

Освен „игнорирањето” на правото од страна на Дескоска и кршењето на законот, за што ќе следува и кривичната одговорност за Јовески, денес генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 16.05.19 | 21:13

Се бара дилерот на Павле – нелегалниот бизнис легален за него и неговите клиенти

Иако пратеникот Павле Богоевски денеска бил во Јавното обвинителство да се пријави дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател, според извори на „Фокус“...

Македонија 22.02.19 | 15:07

Демократски сојуз бара кривична одговорност за настаните во Шутка

Државата е таа која е одговорна за безбедноста на осудените кои издржуваат затворска казна во казнено-поправните установи. Јавното обвинителство треба да спроведе...