Ознака: кристина димитриевска
Естрада 27.01.20 | 13:56

Поранешната на Кајмакоски призна: Вљубена сум!

Манекенката Криситна Димитријевска, позната и како поранешна сопруга на пејачот Даниeл Кајмакоски, на социјалните мрежи откри дали е вљубена. Ова е првпат по нејзиниот...

Естрада 07.12.19 | 10:19

Видео од кое застанува здивот: Поранешната на Кајмакоски провоцира на „Инста“

Откако во јавноста беше објавено дека Кристина Димитријевска и Даниел Кајмакоски, македонската манекенка постојано е во центарот на вниманието на јавноста. Таа се...

Сцена 11.11.19 | 09:49

Поранешната сопруга на Кајмакоски покажа како пее во живо

Манекенката Кристина Димитриевска која е поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, одлучи да да се испроба и во музичките води. Таа учестуваше на „Мис Глоуб...

Мода и убавина 22.10.19 | 10:06

Кристина Димитриевска ја освои титулата „Мис фотогеничност“ на „Miss Globe 2019“

Македонката Кристина Димитриевска се истакна меѓу убавиците на „Miss Globe 2019“ и ја освои титулата „Мис фотогеничност“. 23-годишната македонска манекенка во блескав црн...

Мода и убавина 21.10.19 | 12:08

Поранешната сопруга на Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на „Мис Глоуб“

Кристина Димитријевска (23) од Тетово вечерва ќе ја претставува Македонија на финалето за изборот на „Мис Глоуб“ за 2019 годин, кое по 47. пат по ред ќе се одржи во Улцињ,...

Сцена 09.08.19 | 13:56

Кристина за разводот од Кајмакоски: Бев во депресија по разделбата

Македонската манекенка Кристина Димитријевска од Тетово, поранешна Мис на Македонија и поранешна сопруга на поп пејачот Даниел Кајмакоски, конечно се огласи во јавноста...

Естрада 27.04.19 | 16:48

Даниел Кајмакоски се разведува

Победникот на „Икс фактор“ и поранешен македонски евровизиски преставник Даниел Кајмаковски се разведува од неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска,...