Ознака: Кристијан Шмит
Балкан 20.12.21 | 08:45

Високиот претставник предупредува: Додик ја премина линијата на реторичко потпалување на огнот

Високиот претставник во Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит предупреди дека членот на Претседателството на БиХ Милорад Додик „ја преминал границата на реторичко потпалување...

Балкан 28.10.21 | 15:59

Новиот висок претставник за БиХ со остра порака за Република Српска: Меѓународната заедница ги разгледува сите можни опции

Високиот претставник на меѓународната заедница за БиХ, Кристијан Шмит, нагласи дека „сите опции“ за решавање на кризата во земјата се на маса доколку нема дијалог...

Македонија 20.11.19 | 15:16

Средба Мицкоски-Шмит: Потврдени добрите односи и расположливите капацитети за понатамошна соработка

Остварив средба со Christian Schmidt пратеник во Германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ. Потврдени добрите односи и расположливите капацитети за понатамошна соработка...