Ознака: Кристијан Ериксен
Фудбал 04.07.21 | 15:45

Ериксен им испрати порака на своите соиграчи откако се пласираа во полуфиналето

Според угледниот медиум „Ла Газета дело Спорт“, Кристијан Ериксен испратил порака на „Whatsapp“ до своите соиграчи по победата против Чешка. Данците вчера ја совладаа...

Фудбал 03.07.21 | 16:26

Данскиот фудбалер Ериксен кој колабираше на среде терен на ЕП, се појави во јавноста

Данскиот фудаблер Кристијан Ериксен, кој колабираше на среде терен на Европското првенство (ЕП) кое е во тек, првпат се појави во јавност. На Ериксен му се слоши мечот...

Фудбал 18.06.21 | 19:57

Ериксен по операцијата ја напушти болницата, прво отиде да ги посети соиграчите

Фудбалерот на Данска, Кристијан Ериксен, ја напушти денеска болницата во Копенхаген, една недела откако доживеа срцев удар на натпреварот против Финска на ЕУРО2020. Данските...

Фудбал 18.06.21 | 16:17

Кристијан Ериксен е успешно опериран

Кристијан Ериксен беше успешно опериран, објави „Марка“. Следниот петок се очекува да биде пуштен од болница. Тој има вградено посебен уред во неговото срце и тој уред...

Фудбал 17.06.21 | 19:45

Емотивен момент на мечот Данска-Белгија, прекинат мечот, аплауз за Ериксен

Натпреварот помеѓу Данска и Белгија беше запрен во 10.минута алудирајќи на бројот на дресот кој го носи Ериксен, а целиот стадион заедно со играчите на двете репрезентации...

Фудбал 17.06.21 | 10:28

На Ериксен ќе му биде вграден имплант кој ќе му помогне срцето да работи нормално

Репрезентацијата на Данска на социјалните мрежи објави нови детали за здравствената состојба на Кристијан Ериксен. Според објавата на Ериксен ќе му биде вграден уред...

Фудбал 16.06.21 | 10:31

Видео пораката на Пандев до Ериксен: Те чекам на теренот!

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев во име на целиот тим, му посака успешно закрепнување на данскиот фудбалер, Кристијан Ериксен. Фудбалската...

Фудбал 15.06.21 | 21:50

Македонските фудбалери му посакаа брзо закрепнување на Ериксен

Македонските фудбалски репрезентативци денеска преку капитенот Горан Пандев му посакаа брзо закрепнување на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој во саботата...

Фудбал 15.06.21 | 09:26

Ериксен: Добар сум и ќе навивам за Данска на следните натпревари!

Кристијан Ериксен, данскиот фудбалер кој колабираше на мечот Данска – Финска, на Европското првенство кое е во тек, е во болница во својата земја, и испрати порака...

Фудбал 14.06.21 | 10:42

Ериксен се огласи прв пат по неговото колабирање на теренот и порача дека нема да се предаде!

Кристијан Ериксен ја објави својата прва јавна изјава откако доживеа срцев удар за време на натпреварот на Данска на Евро 2020 со Финска, инсистирајќи на тоа дека „се...

Фудбал 13.06.21 | 23:08

Официјално: Ериксен доживеал срцев удар

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен доживеал срцев удар во текот на натпреварот против Финска на Европското првенство, изјавил докторот на данскиот тим, Мортен Босн. -Стануваше...

Фудбал 13.06.21 | 11:40

Се огласи самиот Ериксен и ги поздрави соиграчите: Данците официјално ја објавија неговата состојба!

Кристијан Ериксен е во болница, но неговата состојба е стабилна, објави Данскиот фудбалски сојуз. Фудбалот беше во втор план на вториот ден од Европското првенство,...

Фудбал 13.06.21 | 09:52

Дишеше, имаше пулс, а потоа се се смени: Тимскиот лекар проговори за 10 минутниот страв

Изгледаше морничаво додека Кристијан Ериксен лежеше во несвест на теренот за време на натпреварот помеѓу Данска и Финска. Скандинавскиот фудбалски мајстор пропадна...

Фудбал 12.06.21 | 22:49

Ериксен долго ќе се опоравува

Ериксен колабираше на теренот пред крајот на првото полувреме и по десетминутна реанимација беше изнесен на носилки.Со брза лекарска интервенција беше спасен и сега...

Фудбал 12.06.21 | 21:25

Ова е девојката на Ериксен: Сабрина беше крај него на теренот, сега е во болница

Сабрина, девојката на Кристијан Ериксен беспомошно гледаше додека лекарите се обидува да го реанимираат. Таа беше неутешна додека ја тешеа соиграчите на Кристијан. Сабрина...

Фудбал 12.06.21 | 21:17

Ериксен им јавил од болница: Доиграјте го мечот

Кристијан Ериксен е свесен, а лекарите го спасија по шестминутна борба за живот. Данците и Финците беа во шок, плачеа на терен. Тој веднаш им се јавил на соиграчите преку...

Фудбал 12.06.21 | 20:36

Ериксен е контактибилен, неговиот татко е до него

УЕФА соопшти вечерва дека здравствената состојба на Кристијан Ериксен е стабилизирана и данскиот репрезентативец е хоспитализиран, откако колабираше на теренот во...

Фудбал 12.06.21 | 20:26

Откако Ериксен остана жив: Meчот Данска-Финска продолжува

УЕФА соопшти вечерва официјално дека натпреварот меѓу Данска и Финска во Копенхаген во рамки на ЕУРО2020 е прекинат, откако фудбалерот на данската репрезентација Кристијан...

Фудбал 12.06.21 | 19:36

Имало господ: Ериксен го вратија во живот, однесен е во болница

Состојбата на Кристијан Ерискен е стабилна и тој се ноаѓа во болница во Копенхаген.Ројтерс објави фотографија како тој се држи за главата и ја обиколи светот. Не е познато...

Фудбал 12.06.21 | 19:04

Ериксен се сруши на теренот, соиграчите плачат, тој не дава знаци на живот

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен колабираше на теренот и остана во несвест за време на натпреварот помеѓу Данска и Финска. Натпреварот од групата Б се игра на стадионот...