Ознака: Кристијан Дисингер
Ракомет 04.06.19 | 00:31

Дисингер: „Ова е е..но добра ноќ!“

Германецот во редовите на Вардар Кристијан Дисингер не можеше да ги сокрие емоциите истакнувајќи дека оваа ноќ никогаш нема да ја заборави. Ова е е..но добра ноќ која...

Ракомет 03.06.19 | 23:58

Какво време дојде Германец да сака да живее во Македонија

Сите ве сакам, на совршен македонски јазик ги поздрави единствениот Германец на Фајнал фор турнирот во Келн, Кристијан Дисингер насобраните граѓани на скопскиот плоштад. За...

Ракомет 03.06.19 | 22:54

Дисингер од автобусот: Барса и Веспрем се добри, ама Вардар е најдобар

Вардарци само што не пристигнале на плоштадот „Македонија“ каде што ќе се одржи централната прослава на европскиот трофеј Кристијан Дисингер во Келн беше единствениот...

Ракомет 04.04.19 | 13:35

Дисингер: Барем мојот дрес беше на прославата

Германскиот ракометар, Кристијан Дисингер вчера поради тешката повреда на левата рака, наместо на прославата на трофејот од СЕХА лигата беше во болница, а потоа на својот...

Ракомет 03.04.19 | 22:48

Дисингер нема скршеница, туку само дислокација

Екипата на Вардар соопшти дека вечерва во болница во Брест се направени првични прегледи на левиот бек на Вардар, Кристијан Дисингер и дека најверојатно се работи за...

Ракомет 03.04.19 | 19:59

„Вардар“ остана без германскиот интернационалец: Дисингер ја скрши раката

Македонскиот ракометен првак Вардар во рамки на СЕХА-финалето доживеа голем шок, затоа што остана без германскиот интернационалец Кристијан Дисингер. По еден дуел...