Ознака: крис пол
Кошарка 01.07.21 | 06:33

Круна на легендарната кариера: Крис Пол ќе игра во финалето на НБА

Во својата 16. сезона во НБА лигата, Крис Пол ќе игра во финалето на најсилната кошаркарска лига во светот. Еден од најдобрите плејмејкери на сите времиња, до таквиот успех...

Кошарка 22.06.21 | 09:04

Крис Пол се уште во Ковид изолација: Ќе го пропушти и вториот натпревар од финалето на Западот во НБА

Крис Пол нема да игра ниту на вториот натпревар од финалето на Западната конференција во НБА лигата меѓу Феникс санс и Лос Анџелес клиперс. Тимот од Аризона води со 1-0...

Кошарка 10.06.21 | 10:50

Крис Пол го засени новиот МВП и се искачи на 14. место според бројот на плејоф асистенции во НБА

Крис Пол одигра блескава партија со која го предводеше еникс санс до триумф против Денвер нагетс со 123:98. Со овој триумф „сонцата“ дојдоа до предност од 2:0 во победи...

Кошарка 22.03.21 | 13:30

Крис Пол надмина 10.000 асистенции во кариерата, прослави со трипл-дабл

Еден од најдобрите плејмејкери во историјата на НБА лигата, Крис Пол, надмина 10.000 асистенции во кариерата, со што стана шестиот кошаркар кој ја достигнал таа бројка. Пол...

Кошарка 02.01.21 | 06:03

Сонцето изгреа на врвот на НБА

Екипата на Феникс санс славеше на гости кај Денвер нагетс со 106:103 со што дојдоа до најдобар скор во НБА лигата. „Сонцата“ имаат пет победи и еден пораз со што највуваат...