Ознака: криптовалута
Црна хроника 17.11.21 | 20:09

Семејството Бајрам: Во подрумските простории на ГТЦ се сервисирала компјутерска опрема, па ја извезувале – не краделе струја!

Професионален модератор во име на семејството Бајрам денеска одржа прес-конференција и изнесе повеќе детали за синоќешната акција на Министерството за внатрешни работи...

Свет 07.11.21 | 10:46

Тетер стана најтргуваната криптовалута во светот

Минатиот месец беше забележан импресивен раст на глобалниот пазар на крипто-валутите. Според податоците презентирани од „Блокарабија.ком“ криптовалутата Тетер е...

Економија 25.07.21 | 08:38

Легализацијата на трговијата со криптовалути ќе биде од бенефит и за граѓаните и за правниот промет кон странство

Законското решение кое ќе го изготви ВМРО-ДПМНЕ и ќе го поднесе до Собранието ќе ја легализира трговијата со криптовалути и нивното чување. Граѓаните кои што ќе тргуваат...

Балкан 23.06.21 | 15:58

Криминалната група на Вељко Беливук крие криптовалути и биткоини вредни милиони евра

Припадниците на криминалната група предводен од Вељко Беливук, во претходните две години купиле биткоини за повеќе од пет милиони евра, покажуваат најновите оперативни...

Свет 10.05.21 | 17:16

Доџкоин е новата хит криптовалута

Компанијата Спејс Икс (SpaceX) ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој ќе биде целосно финансиран со криптовалутата доџкоин, објави сопственикот...

Економија 31.03.21 | 16:59

„Виза“ и „Пејпал“ овозможија плаќање со криптовалути

Компанијата за картички „Виза“ (Visa) соопшти дека ќе дозволи трансакции со криптовалутата „УСД Коин“ на нејзината платежна мрежа. Американската компанија веќе ја...

Свет 21.12.20 | 11:26

Грабеж од 120 милиони евра: Откриена една од најголемите измами со криптовалути во светот

Италијанската финансиска полиција го открила авторот на досега најголемиот грабеж во областа на сајбер финансиите, односно берзата на која се разменува криптовалутата...