Ознака: криминална група
Црна хроника 05.01.20 | 19:25

Во пукањето во Чаир изрешетени членови на арачиновската криминална група, едниот се бори за живот

Членови на арачиновската криминална група вчера вечер биле изрешетани во Чаир, дознава „Нетпрес“, според чии извори се работи за Н. Ајети и Б. Ајети. Според полицискиот...

Црна хроника 05.09.19 | 10:43

Македонец раководел банда која „опериpaла“ во Германија, ги уапсиле во Дортмунд

Македонски државјанин предводел петчлена криминална група што „опепирала“ низ Германија. Уапсени биле во трговски центар во Дортмунд, по што полицајците откриле...

Црна хроника 04.09.19 | 11:17

Криминална група крадела автомобили во Македонија и ги пренесувала во Албанија

Албанската полиција уапси 53 – годишен жител Џ.Б. на градот Прењас кој во соработка со други лица преку зелениот граничен појас пренесувале украдени автомобили од...

Црна хроника 18.02.19 | 18:02

Разбиена криминална група која продавала преправано оружје

Двајца скопјани во работилница изработувале и со погоден алат конвертирале сигнални пиштоли во огнено оружје. Полицијата документирала продажба на десет пиштоли,...