Ознака: криминали
Македонија 23.05.20 | 15:00

Кои се делата на Зоран Заев и неговата предавничка и криминална банда

Граѓани на социјалните мрежи објавија видео кое го нарекоа „Зоран Заев и неговата предавничка и криминална банда“. Тие направија компилација од настани и чекори на...

Македонија 27.01.20 | 12:13

Мицкоски: Русковска се претвори во заштитник на скандалите на Заев

Што треба повеќе да се случи ова обвинителство да започне да гледа докази за криминал кај власта, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, додавајќи дека изјавата...

Македонија 15.09.19 | 09:21

15 септември: Синоним за неисполнети ветувања и криминали од СДСМ

Денеска е 15 септември, денот кој се поврзува со лагите и неисполнетите ветувања на СДСМ. Ова е ден кој е синоним за неуспешните политики, криминалите и лагите на СДСМ,...

Македонија 11.09.19 | 13:54

Главната борба на Заев беше за спас од одговорноста за криминалите на власта

Главната борба на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на маратонската лидерска средба што се одржа вчера во Собранието била барање спас од одговорноста за криминалите...

Македонија 11.09.19 | 10:25

Криминалите кои ќе се заташкаат ако Заев ја добие Рускоска

За да биде појасно зошто претседателот на Владата инсистира обвинителката Вилма Рускоска да биде на чело на новото обвинителство кое ќе гони органзиран криминал и...