Ознака: кревет
Македонија 01.12.20 | 10:08

Болнички кревет има само ако некој пациент почине, тоа ли е контролата на Филипче?!

Во последните извештаи на министерство за здравство може да се воочи дека граѓаните кои имаат Ковид-19 може да добијат болнички кревет, само ако пред тоа некој почине,...

Естрада 15.10.20 | 15:18

Разголената Гога Секулиќ го доби утринското кафе во постела

Српската пејачка со црногорско потекло, Гога Секулиќ, успева подненакво успешно да ги држи и приватниот живот и кариерата под контрола, а покрај тоа ужива да изгледа...

Македонија 10.10.20 | 18:32

На струмичкото инфективно одделение се бара кревет повеќе

Преполно  е струмичкото инфективно одделение и дневниот КОВИД центар. Се бара кревет повеќе за сместување на пациентите позитивни на корона – вирусот во Струмица. Од...

Интима 21.10.19 | 00:12

Десет работи кои ве прават добри во кревет

Што значи „да се биде добар во кревет“? Дали станува збор за сексуалните вештини, заводливиот поглед, страствените бакнежи или нешто друго? За добар секс, најважна е...

Естрада 05.09.19 | 22:52

Рита Ора: Спијам со мајка ми

Косовската пејачка Рита Ора се пофали дека поминува многу време со мајка ѝ, дури и спие во ист кревет со неа. Луѓето сакаат да знаат нешта за мојата приватност, а јас тоа...

Калеидоскоп 15.07.19 | 14:15

Од водите на Вардар изваден кревет

Кревет за спиење бил изваден од водите на реката Вардар, пишува порталот „СДК.мк“. Меѓу ѓубрето што било извадено од Вардар имало и теписи, шипки, пластични шишиња,...

Балкан 17.04.19 | 18:53

Бидејќи многу плачело, татко го фрлил петмесечното бебе на кревет и го убил

Дваесет и осум годишниот З.М. од босанскиот град Братунац е уапсен поради сомневање дека пред месец дена си го убил своето бебе. Според медиумите од регионот, таткото...

Интима 30.12.18 | 23:56

Професијата открива кои мажи се најдобри во кревет

400 жени учествувале во истражувањето на магазинот Redbook кое открило дека професијата со која се занимаваат мажите, има големо влијание на нивните вештини во кревет! „Она...

Интима 30.11.18 | 23:10

Сакате да знаете кои работи му се важни за време на љубовната игра?

Ви ги откриваме петте работи што му се важни на секој маж за време на љубовната игра, според тврдењата на сексолозите. 1. Иницијативата За мажите ништо не е посекси од...

Интима 24.11.18 | 22:37

Оваа активност го подобрува сексот, а нема врска со позите!

Оваа секојдневна навика ќе донесе позитивни промени во вашиот сексуален живот, покажа најновото истражување во оваа област. Се работи за студија која ги поврзува утриснките...