Ознака: крани
Црна хроника 02.05.21 | 17:56

16-годишна скопјанка прегази пешак кај Крани и побегна од местото на несреќата

Вчера во 21:00 часот било пријавено дека во автокампот Крани-Ресен патничко моторно возило „фолксваген“ со ресенски регистарски ознаки управувано од непознат возач...

Црна хроника 16.08.20 | 17:45

Полицаец нападнат со нож од две лица што ограбувале црква

Полицаец во село Крани, Ресенско, забележал паркирано возило во близина на црквата „Света Богородица“, во центарот на селото, а малку подоцна забележал две лица како...

Црна хроника 16.07.19 | 10:53

Влегол во Преспанско eзеро, му се слошило и починал: Детали за трагедијата во Крани

Вчера во 11.05 часот во Полициската станица Ресен, од Здравствен дом Ресен било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро, кај автокампот Крани, има починато лице. Полициски...

Македонија 11.07.19 | 13:08

Крани ден по невремето: Откорнати дрвја, штета, без електрична енергија

Во силното невреме, кое синоќа го зафати преспанскиот регион, оштетени се покриви, автомобил, од паднати дрвја во авто кампот „Крани“ оштетени се камп приколки, паднати...