Ознака: крадење
Економија 20.12.20 | 22:57

Николоски низ бројки и факти како се трошат парите на граѓаните и како власта на Заев ги краде граѓаните

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ и пратеник во Собранието каде што вечерва се дебатира за буџетот на Македонија објаснува низ бројки и факти како...

Економија 31.10.20 | 12:05

Како Заев краде од буџетот

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за време на расправата за ребалансот на буџетот во Собанието објасни како Заев, како што кажа, краде од буџетот. Да го објасниме...

Скопје 06.08.20 | 13:45

Пензионери со шрафцигер се обидуваат да ги крадат полначите за телефон поставени во автобусите

Новите автобуси на гас што возат низ улиците на Скопје се честа мета на граѓани, коишто со шрафцигери се обидуваат да ги украдат поставените полначи за телефони во автобусите. Во...

Црна хроника 20.05.20 | 22:37

Украдени над 700 цветни садници од аранжманите низ парковите во Битола

Вработените од секторот  „Јавно зеленило“  во ЈП Комуналец од Битола секојдневно мака мачат со битолчани кои ги крадат цветните садници од аранжамните во парковите...

Балкан 07.08.19 | 08:25

Македонци краделе по плажите во Будва

Двајца Македонци паднаа во рацете на полицијата по серија извршени кражби на плажите во Будва. Се работи за 58-годишниот Шаип Р. и 52-годишниот Тони Т. кои изминатите две...