Ознака: козјак
Сервиси 13.01.21 | 21:37

Почна да паѓа снег на Козјак

Снегот кој веќе неколку дена метеоролозите го најавуваа конечно падна. На само 40 километри од главниот град може да се види вистинска снежна идила. На Козјак веќе е побелено,...

Македонија 23.11.20 | 12:59

И Козјак го снема

Некогаш најголемото вештачко езеро во Македонија, долго 32 км, некаде длабоко и до 130 метри, а максималното растојание од едниот до другиот брег 400 метри, денеска го нема. На...

Црна хроника 18.05.20 | 15:37

Мртвиот маж пронајден на Матка бил ликвидиран

Со куршум во глава бил застрелан мажот чие тело пред три дена беше најдено закопано под карпа над селото Горно Матка, објави „Телма“. Од истрагата за телевизијата потврдија...

Црна хроника 16.05.20 | 12:12

Тело пронајдено во гробница на патот кон Козјак

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка, дознава „Курир“. Според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена...