Ознака: ковид-болни
Здравје 08.04.21 | 13:58

Во болниците во Македонија се лекуваат 1.724 пациенти болни од ковид-19

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1724 и има околу...

Македонија 08.03.21 | 12:41

Од ковид-19 во болниците во Македонија се лекуваат 860 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 517 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите...

Здравје 03.03.21 | 11:06

Вкупно 750 пациенти се лекуваат во ковид-центрите низ земјава

Во Скопје за само едно деноноќие се хоспитализирани нови 37 пациенти во ковид-центрите. Во моментов, болнички се лекуваат вкупно 750 ковид-пациенти, од кои 307 во Скопје...

Здравје 02.03.21 | 14:43

722 лица се лекуваат во ковид-центрите

Вкупно 297 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, а во ковид центрите во болниците низ земјава се лекуваат вкупно...