Ознака: ковчези
Македонија 05.12.20 | 14:58

АА: Филипче да ги врати ги парите за лимени ковчези – од 12.000 до 35.000 денари и да си даде оставка

Зошто Министерството за здравство и министерот Филипче во изминатите девет месеци наложувале закопот на починатите од ковид-19 да мора да биде во лимени ковчези, а телата...

Црна хроника 01.09.20 | 20:25

Ковчезите најверојатно се од починати лица во странство, донесени за погреб во Македонија

Полициските служби преземаат мерки за откривање и трагаат кој и зошто ги оставил се празните мртовечки ковчези, кои изминатите неколку дена на неколку локации во Гостивар. Ковчезите...

Црна хроника 01.09.20 | 16:59

Ковчезите биле најдени на новите гробишта, полицијата испитува кој ги оставил

Несекојдневната и морничава појава изминатата недела кога на повеќе локации се појавија празни мртовечки ковчези и натаму ја бранува гостиварската јавност. Засега...

Свет 07.04.20 | 22:40

Шпански произведувач на ковчези вработува работници бидејќи има многу нарачки

Додека повеќето компании во Шпанија се затворени поради вонредната состојба, произведувачите на ковчези поради коронавирусот работат 24 часа на ден и вработиваат плус...