Ознака: костадин костадинов
Македонија 10.06.20 | 23:04

Костадинов: Зоран Заев ќе биде премиер кој ќе ја предводи државата до нови, уште поголеми успеси!

Зоран Заев ќе биде премиер кој ќе ја предводи државата до нови, уште поголеми успеси, порача вечерва портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов. Избори ќе има, ќе ги победиме...

Македонија 04.06.20 | 12:01

Коста го нападна Мицкоски, вакви реакции не очекуваше

Иако скоро сите сопартијци функционери му се во самоизолација, а СДСМ кластер сам по себе, портпаролот на партијата Костадин Костадинов вчера на „Твитер“ го нападна...

Македонија 02.06.20 | 17:20

СДСМ: Може да се случи да немаме избори ниту во декември

Ние длабоко навлеговме во зоната на критични рокови што многу лесно може да се случи да немаме избори ниту во редовниот термин во декември. Никој не може да предвиди...

Македонија 29.05.20 | 13:27

Костадинов: Кој ако не МВР треба да санкционира ако тоа не се почитуваат уредбите и протколите

Уредби има, сосема се јасни! Протоколи има, исто така се сосема јасни! Кој ако не МВР тоа треба да го контролира и директно ќе кажам, да санкционира ако тоа не се почитува?,...

Македонија 24.05.20 | 15:22

Костадинов: Институциите нека го истражат случајот, слободно нека се истера работата до крај

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов реагира на обвинувањата на Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ која на прес-конференција обвини дека власта дели хуманитарни пакети во...

Македонија 21.05.20 | 20:17

Костадинов по терк на Заев не одговори дали ќе сноси одговорност ако барем еден се зарази или почине од корона вирусот во време на кампања

Костадин Костадинов вечерва во „Само Вистина“ го одбегна прашањето на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски дали ќе сноси одговорност ако во време на кампања има...

Македонија 15.05.20 | 16:47

Aрсовски: Ова ако не е скандал, не знам што е

Ова ако не е скандал, не знам што е, но верувајте за ова ќе одговараат, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за доделувањето на лиценци за марихуана за време...

Македонија 14.05.20 | 23:26

Една и за синот на Боро Малборо – во време на пандемија СДСМ доделува лиценци за канабис

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 го запраша портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов дали е информиран дека Владата...

Македонија 29.04.20 | 20:11

Димитриевски негативен на ковид-19, вели длабоко е разочаран од Костадинов

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриески, сепак, нема коронавирус. Како што соопшти на „Фејсбук“, денеска го добил резултатот од вториот контролен тест направен...

Македонија 29.04.20 | 14:29

Раскол во СДСМ: Партијата се оградува од изјавите на Максим Димитриевски, законите важат за сите

СДСМ се оградува од изјавите на Максим Димитриевски и од неговото однесување во последните денови. Изјавите за тоа дали наликувало на режим или слично со сигурност...

Македонија 31.03.20 | 23:42

Зеколи за Костадинов: Прототип на бездушен, дехуманизиран политички младинец

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи реагира на објавата од портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, кој го нападна ВМРО-ДПМНЕ за критиките кон власта за економските...

Македонија 10.03.20 | 10:09

Стоилковски: Костадине, дури ни гелот на косата не може да ти избега

Ти Костадине, не можеш од сенката на Заев да избегаш, па ќе си го бркал лавот, му возврати портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов,...

Македонија 10.03.20 | 10:02

Костадинов: Толку силно ќе го поразиме ВМРО-ДПМНЕ што лавот од логото ќе им избега

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов изрази благодарност што повторно се најде на пратеничката листа во четвртата изборна единица, која ќе ја предводи партискиот...

Македонија 02.03.20 | 13:48

Тошковски: Ако имало „криминални шеми” за кои обвинува Костадинов тогаш во нив бил и Зоран Заев?

Доколку имаше било каков криминал, зошто чекаа 3 години да го пријават, прашува адвокатот Панче Тошковски, во реакција на пресот на портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов,...

Македонија 16.02.20 | 21:31

Ванковска до Мухиќ: Ех, Фериде, Фериде, срамно!

Јас и професор Ферид Мухиќ заедно со уште 78 колеги ги победивме бандитите во вмро дпмне. Македонија мора да биде правна држава, во која ќе владее правото. Само...

Македонија 16.02.20 | 16:14

Kостадинов: Гласањето беше кристално чисто, победи правдата

Законот за јавно обвинителство е донесен согласно сите процедури и согласно Деловникот за работа, изјави координаторот на пратеничката група на СДСМ Костадин Костадинов...

Македонија 05.02.20 | 15:52

Костадинов обвини, Груевски демантираше дека сопственикот на фирмата „Еко клуб“ бил негов близок соработник

Поранешниот премиер Никола Груевски демантираше дека сопсвеникот на фирмата „Еко клуб“ е негов близок соработник како што денеска обвини портпаролот на СДСМ, Костдин...

Македонија 05.02.20 | 15:15

Додека Костадинов даваше изјава, пред зградата на ВМРО-ДПМНЕ ечеше „Како је лепо бити глуп“

Додека портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов даваше изјава пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Дрисла“ од звучниците ечеше познатата песна од Рибља Чорба „Како...

Македонија 29.01.20 | 19:55

Стоилковски до Костадинов: Сега јавно да прашаш што бара Славјанка Петровска на партиски состаноци на СДСМ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фејсбук профил му се обрати на портпаротол на СДСМ, Костадин Костадинов: Коста, ТОНЧ! Те предизвикувам Костадин...

Македонија 17.01.20 | 11:46

Костадинов: Да не бев политичар ќе бев пилот

Пратеникот Коста Костадинов е дел од новото издание на „30 прашања со” што го објави денеска СДСМ. Најдобар пријател на портпаролот на партијата е неговата девојка,...