Ознака: костадин костадинов
Македонија 04.12.20 | 22:29

Стоилковски: Костадине, што продавате сега од идентитетот? Каде е датумот „добиен“ од пред две години

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, јавно го праша својот колега од СДСМ, Костадин Костадинов, кој дел од македонскиот идентитет сега е на ред за продавање. Стоилковски потенцира...

Вести 30.11.20 | 09:37

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев потврдува дека имало преговори во Софија

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев во изјава за медиум потврдува дека имало преговори во Софија. Според нашите информации...

Македонија 29.11.20 | 14:20

СДСМ го обвини Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ возврати: Го молиме Костадинов да не зборува глупости

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов го запраша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски Со кои структури во Република Бугарија интензивно соработува во овој...

Македонија 26.11.20 | 19:34

Костадинов: СДСМ носи храбри и патриотски одлуки, Бранко е историја

– Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски...

Македонија 31.10.20 | 19:36

Здравствените работници да останат со ладни глави: Заев и Филипче обезбедиле возило, ќе пристигне за два месеци

По повлекувањето на статусот за донации за амбулантно возило во Струица, со Фејсбук статус се јави пратеникот Костадин Костадинов. Тој пишува дека е обезбедено возило...

Македонија 30.10.20 | 12:52

Во мај со 22 новозаразени Костадинов бараше оставка од Чулев, денес со близу 900 молчи

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во мај со 22 новозаразени и двајца починати бараше оставка од Наќе Чулев кој во тоа време беше министер за внатрешни работи, а...

Македонија 05.10.20 | 09:50

Костадинов се подновил со мотор од 20 илјади евра, возилото го нема на анкетниот лист

Значи сите се подновени да не ги мислите! 33 со вила на Егејско, КК со нов мотор од пред десетина дена, пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој сподели фотографии...

Вести 08.09.20 | 14:32

Стоилковски: Maкедонското срце чука во 7/8 такт само на Коста од СДСМ во во 1,5 милиони евра во Луј Витон торба

Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ го искоментира Фејсбук статусот на неговиот колега од СДСМ, Коста Костадинот дека македонското срце чука во 7/8 такт. Македонското...

Македонија 12.07.20 | 18:41

Со „маски и протоколи“, Косте чести за рекетот од 6 милиони евра

За некого важат, а за некого не мерките пропишани од страна на Владата за борба против коронавирусот. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски ја сподели фотографијата...

Македонија 12.07.20 | 17:46

Костадинов од неговото турско маало во Струмица: Oва место е симбол на соживот и заедништво

Денеска од моето Турско маало пуштив неколку многу јасни пораки. Турското маало е симбол на заедништвото, на соживотот, симбол на непокорот. Не попуштивме ниту на Груевски...

Македонија 08.07.20 | 12:55

Костадинов: На 15 јули граѓаните масовно ќе застанат зад СДСМ

Оваа изборна кампања, повторно јасно и прецизно ја покажа разликата меѓу СДСМ и коалицијата Можеме и ВМРО-ДПМНЕ, порача на прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин...

Македонија 02.07.20 | 20:45

Заев и Костадинов oд лимонада на корзо

Носителот на листата во ИЕ 4 Зоран Заев и портпаролот на неговата партија Костадин Костадинов, кандидат за пратеник од редовите на СДСМ во Струмица, денеска во посета...

Македонија 21.06.20 | 14:15

СДСМ го осуди фрлањето експлозивна направа во објектот на Мисајловски

СДСМ го осуди настанот со фрлената експлозивна направа во објектот на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата за пратеници во Изборната единица 2, Владо...

Македонија 20.06.20 | 14:48

Стоилковски до Костадинов: Ај прашај си го Вице со кого е најдобар другар, бизнис и политички партнер?

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува Костадин Костадинов од СДСМ, што бара во друштво со осуден за рекет? Стоилковски до Костадинов: Знаеме дека си...

Македонија 20.06.20 | 14:02

Костадинов: Наум Стоилковски го открил Фејсбук, па стари објавени видеа ги продава како голема вест

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ на Фејсбук објавува дека видеата што утринава ги објави портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски се стари. Гледам Наум Стоилковски...

Македонија 20.06.20 | 10:54

Стоилковски до Костадинов: Знаеме дека си во скутот на Заеви, допрва ќе се види дали си и чирак во рекетот на мафијата

Антизападниот Коста Костадинов да одговори која е неговата улога во случајот “Рекет” кој гледаме дека станал државен и партиски занает на СДСМ во исто време, пишува...

Македонија 14.06.20 | 19:50

Дурловски до Костадинов: Ова е мојот пат до успехот, а ова на Костадин „војводата“

Игор Дурловски реагираше на прес-конференцијата на портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, на која младиот струмичанец обвини дека носителот на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ заедно...

Македонија 10.06.20 | 23:04

Костадинов: Зоран Заев ќе биде премиер кој ќе ја предводи државата до нови, уште поголеми успеси!

Зоран Заев ќе биде премиер кој ќе ја предводи државата до нови, уште поголеми успеси, порача вечерва портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов. Избори ќе има, ќе ги победиме...

Македонија 04.06.20 | 12:01

Коста го нападна Мицкоски, вакви реакции не очекуваше

Иако скоро сите сопартијци функционери му се во самоизолација, а СДСМ кластер сам по себе, портпаролот на партијата Костадин Костадинов вчера на „Твитер“ го нападна...

Македонија 02.06.20 | 17:20

СДСМ: Може да се случи да немаме избори ниту во декември

Ние длабоко навлеговме во зоната на критични рокови што многу лесно може да се случи да немаме избори ниту во редовниот термин во декември. Никој не може да предвиди...