Ознака: Косовци
Црна хроника 10.12.19 | 10:45

Двајца скопјани нападнале Косовци во Градски парк

Викендов во Полициската станица Кисела Вода приведени се С.Љ. (21) и Д.М. (21), двајцата од Скопје, поради сомнение дека околу 15 часот во Градски парк кај езерце, физички ги...

Црна хроника 18.11.19 | 10:47

Двајца Косовци приведени во Јажинце

Вчера попладне, двајца жители на Косово биле приведени поради тоа што незаконски ја преминале границата со Македонија. „На 17.11.2019 во 19.15 часот во атар на с.Јажинце, тетовско,...

Црна хроника 30.10.19 | 10:56

Koсовци и скопјанец краделе паричници низ Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово – Полициска станица Гостивар, вчера околу 12.30 часот на ул.„Иљо Антевски-Смок“ во Гостивар ги лишиле од слобода С.Р.(56) од Скопје и...

Црна хроника 15.10.19 | 13:52

Едниот чувал стража пред гардероба, другиот ги вадел алармите и го облекувал украденото

Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе Обвинителен предлог против двајца државјани на Република Косово кои се товарат дека како соизвршители извршиле продолжено...

Балкан 07.08.19 | 16:45

Над 2.500 Косовци се откажаа од косовско државјанство од почетокот на годинава

Вкупно 2.569 граѓани на Косово кои живеат во странство побарале бришење од косовското државјанство во периодот од 1 јануари до 31 јули оваа година, објави денеска косовското...

Црна хроника 27.01.19 | 17:53

Косовци уапсени во Италија за насилство врз девојка од Македонија

Италијанската полиција уапсила двајца косовски државјани, татко и син, поради психичко и физичко насилство врз 19-годишна девојка од Македонија, која била свршеница...