Ознака: коронаворус
Здравје 19.09.20 | 16:25

Дали така ќе биде и со короната: Се поголем број на луѓе се имуни на САРС

Научниците претпоставуваат дека голем број луѓе веќе се имуни на САРС-КоВ-2 и оти овој имунитет потекнува од обични настинки кои исто така ги предизвикуваат коронавирусите,...

Македонија 08.09.20 | 12:12

Д-р Беќаровски за одлуката на владата за враќање на работа на хронично болните: Како мојот колега со три стента да доаѓа на работа

На одлуката на Филипче хронично болните да се вратат на работа реагира и докторот Нико Беќаровски од Токсикологија кој на својот фејбук профил пишува како да им објасни...

Фудбал 30.07.20 | 08:44

Корона во Севиља, виси мечот со Рома во ЛЕ

Фудбалскиот клуб Севиља објави дека еден фудбалер е заразен со коронавирус. Клубот од Андалузија не го откри името на фудбалерот, но изјави дека нема симптоми и дека...

Здравје 29.07.20 | 11:05

Јадете кисели краставички и зелка за да не ве фати корона

Научниците тврдат дека заболувањето со корона во голема мера е поврзано со храната што ја внесуваме. Според нив, храна што влијае негативно на короната е таа со што помала...

Здравје 09.07.20 | 09:57

Во Задар коронавирусот се проширил на свадба со 300 гости

Во областа на Задар заразени се уште три лица, кои биле во контакт со заболен здравствен работник што пред пет дена бил на свадба со 300 гости. Заболената млада жена, која...