Ознака: коронавиус
Здравје 11.01.21 | 11:26

Новиот вид на вирус може да влијае на лажно-негативни резултати од ПЦР-тестовите

Aгенцијата за храна и лекови на САД (ФДА) го предупреди медицинскиот и лабораторискиот персонал дека генетските мутации во коронавирусот, вклучително и варијантата...

Ракомет 30.11.20 | 13:39

Лазаров се враќа на тренинзите, го победи коронавирусот

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров се врати на тренинзите откако доби негативен тест на Ковид-19. Лазаров беше позитивен пред дуелот против Целје во Лигата...

Здравје 09.11.20 | 09:53

Во оваа држава 10 дена нема ниту заразени, ниту починати од коронавирус

Австралиската сојузна држава, Викторија, веќе брои 10 дена без нови случаи на коронавирус и без смртни случаи, при што многу наскоро се очекува истата да се врати кон...

Свет 16.10.20 | 09:17

Мапа за коронавирус, само три земји од ЕУ се во зелена зона

Седумнаесет од 27 земји членки на Европската унија, како и Обединетото Кралство, се наоѓаат во црвената зона на новата европска мапа на ограничувања на движењето. Картата...