Ознака: корона журка
Економија 07.04.21 | 15:40

Пауновски: Поради угостители кои тераат инает трпи целата дејност

Одредени субјекти поради кои трпи целата угосителска дејност, тераат инает и кон себе и кон граѓаните и кон пазарните инспектори. Кон таквите немаме милост и мораме...

Црна хроника 03.04.21 | 11:48

Рано утрово прекината домашна журка во стан во Струмица

Ноќва во 03.40 часот, по претходна пријава и по овластување на јавен обвинител, полициски службеници извршиле контрола во стан на бул.„Ленинова“ во Струмица, сопственост...

Црна хроника 18.03.21 | 20:00

Корона журка во Берово: Кривична пријава за 15 лица од Берово и Пехчево

Поради учество во групна прослава, петнаесет лица од Пехчево и Берово заработиле кривична пријава заради непочитување на здравствените прописи за време на епидемија....

Балкан 14.02.21 | 09:02

Полиција расчисти корона-журка во Белград, имало 700 луѓе во клубот

Комуналната полиција во Белград во еден од клубовите на Ташмајден затекнала повеќе од 700 гости по завршување на работното време, пренесуваат српските медиуми. Полицијата...