Ознака: короанвирус
Свет 22.10.20 | 14:05

Шведска ги ослободи и повозрасните луѓе, веќе нема препорака да седат дома

Шведската Влада денеска соопшти дека повозрасните граѓани во земјата не мора повеќе да се изолираат. Таквата одлука е донесена поради ниската стапка на заразени со...

Македонија 02.10.20 | 17:26

Македонија повторно на врвот по бројот на починати

Со последните шест пациенти починати во последните 24 часа, во Македонија од почетокот на пандемијата поради компликации предизвикани од Ковид-19 починале вкупно 749 лица. Со...

Твитови 23.09.20 | 13:01

Училишна година 2020/21 во еден твит

Во Прилеп како заменски наставник примиле трудна жена, кој веднаш им соопштила дека нема да доаѓа на работа затоа што е ослободена со мерките. 🙃 — Emilijano (@EmilijanoJ) September...

Македонија 13.08.20 | 13:51

Денешен биланс: Двајца починати пациенти, новозаразени 141

Во последните 24 часа се направени 1.848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-48, Куманово-21, Дебар-2, Штип-15, Прилеп-1, Струга-1, Битола-7, Кавадарци-9,...

Свет 06.08.20 | 21:06

Ковид-19 руши рекорди низ светот, досега заразени повеќе од 19 милиони

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 19.104.120 лица. Од нив починале 713.741, а оздравеле 12.256.307 луѓе. – Во Црна Гора уште 69 лица се...