Ознака: Копаоник
Патувања 17.02.22 | 10:32

Омлет 500 денари, кратко еспресо 200: Oва се цените на Копаоник

Љубителите на зимските спортови се разочарани од високите цени на Копаоник кои може да му парираат на центрите во Австрија и Германија. Па така, во хотел едно кафе чини...

Балкан 17.01.22 | 19:13

Топла вода чини волку: Шок цени на Копаоник

За време на зимската сезона, Копаоник е преполн со туристи, а општо познато е дека баровите кои се наоѓаат на добри локации имаат високи цени за нивните услуги. Во прилог...

Патувања 26.12.21 | 12:56

Цени на Копаоник: Два чаја 350 денари, две сарми 400, вешалица 700

Астрономските цени во зимскиот центар Копаоник многумина ќе замисли дали да заминат таму. На социјалните мрежи се појавуваат менија со цени од рестораните во Копаоник. Па...

Патувања 14.12.21 | 09:20

Сакате да зимувате на Копаоник: Пет кебапчиња се 600 денари, две ракии 400, еспресо 140

Зимската сезона започна па многумина ќе заминат и на Копаоник.Овој центар важи за еден од најскапите па сигурно ве интересира какви се цените. Тие се прилично „солени“....

Балкан 08.10.21 | 21:24

Студениот бран во Србија, покрај силни ветрови донесе и снег на Копаоник

Студениот бран што пристигна во Србија, покрај силни ветрови донесе и дожд и студено време, а на Копаоник денеска падна првиот снег, јавија локалните медиуми. Според...

Сервиси 22.09.21 | 18:03

Падна снег на Копаоник

На првиот ден од есента во соседна Србија падна првиот снег. Според снимките од камерите во живо на infokop, снег вее на овој планински масив. На Копаоник денеска максималната...

Естрада 12.01.21 | 13:08

Карлеуша по танга на снегот

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша деновиве е на зимување на Копаоник со нејзините ќерки Атина и Ника и нејзиниот ПР менаџер и најдобар пријател Зоран Бирташевиќ. Во нејзин...

Патувања 04.01.21 | 10:17

„Спрајт“ од 250, еспресо од 140 денари ги разбесни туристите на Копаоник и Златибор

Фискална сметка од локал на Златибор ги раскара корисниците на социјалните мрежи. За некои високите цени се нормални во време на пандемија, за други, пак, безобразни. Овој...

Балкан 21.11.20 | 15:57

Забелеа Копаоник и Златибор

Србија се разбуди под бела прекривка. Како што беше најавено, денеска е значително постудено, но на првиот снег му се израдуваа само на планините. На социјалните мрежи...

Балкан 13.02.20 | 13:41

Излегува од илегала: Бранко Црвенковски ќе говори на бизнис форум на Копаоник

Поранешниот македонски претседател по подолго време ќе се појави во јавноста. Тој е најавен како говорник на бизнис форумот на Копаоник. Покрај него како учесници се...

Македонија 08.12.19 | 16:48

Од туристичката агенција која носеше патници на Копаоник велат дека се подготвени да им исплатат обештетување

Чувствуваме одговорност за немиолиот настан и подготвени сме како агенција согласно законите доколку самите патници кои што вчера доживеаа сообраќајна несреќа побараат...

Балкан 07.12.19 | 12:21

Македонски автобус се преврте во Србија, има повредени

Македонски автобус утрово се преврте во Србија на магистралниот пат Прокупље – Блаце, пренесуваат српските агенции. Според првичните информации едно лице е потешко...

Балкан 30.11.19 | 08:59

Падна првиот снег во Србија – се очекува и во Македонија

Во соседството, поточно во Копаоник во Србија, утрово падна првиот снег откако претходно на ова зимско туристичко место во текот на ноќта врнеше дожд. На Копаоник има...

Балкан 29.11.19 | 12:49

Снег во соседството, кога ќе падне во Македонија

На Копаоник во Србија утрово падна првиот снег откако претходно на ова зимско туристичко место во текот на ноќта врнеше дожд. На Копаоник има вистинска снежна идила. Во...

Балкан 19.02.19 | 14:39

Маж се раснесе со бомба денеска на Копаоник

Маж на возраст од 49 години изврши самоубиство во вилата „Рај“ на Копаоник, објавија белградските медиуми. Како што се наведува, телото на Јeленко Л.(49) е пронајдено во...