Ознака: контролори
Македонија 11.11.22 | 19:04

По бурните реакции: Осумте „несакани контролори“ сепак ќе одат на обука

По бурните реакции на јавноста, управниот одбор на М-НАВ попушти. Осумте кандидати кои беа избрани за обука во Данска денеска добија потпис од тројцата директори. Управниот...

Црна хроника 24.06.21 | 19:07

Контролори на ЈСП тепани со тврд предмет во автобус на Бит Пазар

На 23.06.2021 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, додека Ф.Б.(37) и неговиот колега Х.М.(35), двајцата од Скопје, вршеле...

Скопје 18.01.21 | 15:31

Контролори казнуваат студенти во автобус иако им важат билетите, ЈСП вели ќе им ги врати парите

Скопските картички, со кои студентите се возат во автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје (ЈСП), важат до 28 февруари. Но, и покрај ваквата одлука, која...

Црна хроника 12.02.20 | 15:21

Контролори во ФЗОМ обвинети за примање поткуп

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена истражна постапка, поднесе Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека како соизвршители сториле кривично...

Црна хроника 17.02.19 | 19:23

Нова тепачка во ЈСП, овојпат патник нападнал контролори

Уште еден инцидент во автобус на ЈСП помеѓу контролорите и патниците. Овојпат, како што известува МВР, С.А.(39) од Скопје пријавил дека вчера околу 16,50 часот во автобус...

Црна хроника 15.02.19 | 19:25

Контролори на ЈСП повторно истепаа патник

Во Полициската станица Бит Пазар, вчера во 19.30 часот И.С. (38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица „Христијан Тодоровски-Карпош“, во автобус на ЈСП...

Црна хроника 21.12.18 | 15:47

Контролорите поради билет се пресметале со 16-годишник

Фотографијата на која вчера двајца контролори од ЈСП физички се пресметуваа со патник, ја разбранува јавноста. За случајот денеска се огласи и МВР, од каде информираат...

Скопје 20.12.18 | 15:26

Контролори на ЈСП тепале патник во автобус

Патниците од автобусот бр 2 денеска биле сведоци на страшна глетка. Според сведочењето на еден од патниците двајца контролори тепале патник. -Еве во каква држава живееме...