Ознака: контејнер
Балкан 13.07.21 | 19:52

Запленети 11 килограми кокаин во Драч

Во албанското пристаниште Драч, во контејнер со банани откриени и запленети се најмалку 11 килограми кокаин, јави дописничката на МИА од Тирана. Контејнерот со назнака...

Балкан 24.12.20 | 13:41

Уапсена бабата што ја фрли внуката-новороденче во контејнер

Припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија утрово во Белград ја уапсиле Б.П. (1959) од Обреновац под сомнение дека извршила тешко убиство во обид. Станува...

Фудбал 25.11.20 | 10:47

Му се налутија на директорот на стадионот и го пикнаа во контејнер да го возат по улица

Околу 30-тина украински фудбалски навивачи Десна од Чернихив го нападнаа директорот на стадионот „Гагарин“, Олександр Овчаренко. Овчаренко неодамна стана директор...

Твитови 16.11.20 | 14:26

Заев на буниште

Фотографија од контејнер во кој е фрлена фотографија од претседателот на СДСМ Зоран Заев се шири по социјалните мрежи. Фотографијата во контејнерот е врамена, онаква...

Црна хроника 02.09.19 | 15:54

Автоматска пушка пронајдена во контејнер во Тетово

Вчера околу 16 часот во СВР Тетово било пријавено дека во контејнер на ул. „180“ во Тетово била пронајдена автоматска пушка со рамка без куршуми и футрола за оружје.

Балкан 26.08.19 | 14:57

Бебето било оставено во заврзана ќеса во контејнер, малку требало да заврши трагично

Бебето кое утрово било пронајдено во белградската населба Жарково, било штотуку родено, на себе сè уште ја имало папочната врвца и било крваво. Тоа не било пронајдено...

Македонија 27.01.19 | 20:01

Македонското знаме во контејнер, за сквернавење на црногорското 20.000 евра казна

На социјалните медиуми се појави фотографија од државно знаме фрлено во контејнер. Според информациите, фрленото знаме било забележано во Карпош 4, а сѐ уште не се знае...

Црна хроника 22.01.19 | 14:05

Две експлозивни направи пронајдени покрај контејнер во Ѓорче

Вчера околу 15 часот вработен во Јавно претпријатие „Комунална хигиена“ пријавил дека на улица „Македонска преродба“, општина Ѓорче Петров, додека работници собирале...

Свет 03.01.19 | 12:58

Исчезнаа контејнери со опасни материи

Германските и холандските власти започнаа потрага по контејнерите кои исчезнале од еден брод за време на испорака. Во некои од исчезнатите контејнери како што пренесуваат...