Ознака: Конор Мекгрегор
Останати спортови 09.03.21 | 07:41

Конор Мекгрегор го продаде својот бренд на виски за рекордни 130 милиони евра

Еден од најпознатите УФЦ борци на светот, Конор Мекгрегор, кој е меѓу најплатените светски спортисти, направи одлична бизнис зделка со неговиот бренд на Виски „Вистинскиот...

Останати спортови 03.02.20 | 19:33

Понуда што не се одбива: Хурмагомедов доби понуда од 100 милиони евра за борбa со Мекгрегор

Шампионот во лесна категорија во УФЦ верзијата, Хабиб Хурмагомедов доби понуда од 100 милиони евра за борби со Конор Мекгрегор, но и со Флојд Мејведер во Ријад. Ова го...

Останати спортови 23.01.20 | 20:02

Нурмагомедов бара 100 милиони долари за реванш со Мекгрегор

Сè помалку сигурно е дека ќе гледаме реприза на „борбата на векот“ во УФЦ помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Дагестанецот го совлада Ирецот во 2018 година во...

Останати спортови 19.01.20 | 11:09

Мекгрегор го уништи Сероне за 40 секунди

Ирскиот ММА борач Конор Мекгрегор за само 40 секунди стигна до победа над Доналд Сероне на УФЦ246 во Лас Вегас. Мекгрегор од првата секунда беше непопустлив – во првиот...

Останати спортови 04.04.19 | 10:00

Мекгрегор се пишмани девет дена по објавувањето крај на кариерата

Поранешниот УФЦ шампион Конор Мекгрегор, го најави своето враќање во спортот, само девет дена откако го објави своето пензионирање. Сакам да продолжам понатаму, заедно...

Останати спортови 06.02.19 | 13:47

Беше со Мекгрегор кога немал леб да јаде, а сега кога се бања во милиони и заби нож во грб

Конор Мекгрегор никогаш не би станал голем шампион ако покрај себе ја немал пожртвуваната сопруга Ди Девлин која верувала во него и му помогнала да ги преброди најтешките...