Ознака: коњ
Скопје 14.03.20 | 22:12

Коњ се струполи пред влез на зграда во Аеродром

На социјалните мрежи се појави фотографија од изнемоштен  коњ легнат пред влезот на една од зградите во Аеродром кај Тобако. Граѓаните ги повикуваат градоначалникот...

Скопје 28.01.20 | 14:31

Мртов коњ обесен на камион низ улиците на Скопје (Фото+18)

Жителите на главниот град се згрозени од глетката на која беа сведоци денеска. Имено низ улиците на Скопје се траспортираше мртов коњ закачен на камион. Животното најверојатно...

Црна хроника 20.12.19 | 13:36

Автомобил удрил во коњ

Во несекојдневна сообраќајна несреќа на магистралниот пат Гостивар-Кичево едно лице е повредено, а усмртен е еден коњ. Според СВР Тетово, вчера околу 19:20 часот, на делницата...

Скопје 11.11.19 | 13:55

Коњ се прошета кај Рекорд

Коњ слободно прошетал на една од најфрекветните локации и автобуски станици во Скопје, на Рекорд, каде според фотографиите објавени на ФБ, го привлекол вниманието на...

Економија 02.10.19 | 13:45

Го искасапил коњот, го фрлил во канализација и ја заглавил Пречистителната станица во Струмица

Делови од искасапен коњ фрлени во канализациската мрежа, ја запреа работата на Пречистителната станица во Струмица, соопшти струмичкото ЈПКД „Комуналец“. Остатоците...

Скопје 15.07.19 | 12:09

Уште еден коњ колабираше на улица во Скопје

Фотографии со паднат коњ на улица, според очевидци, најверојатно веќе мртов, денеска беа објавени на социјалните мрежи. Немилиот настан се случил во населбата Скопје...

Калеидоскоп 24.12.18 | 10:20

Археолози пронашле скаменети остатоци од коњи во Помпеја

Археолози пронашле скаменети остатоци од коњ, поточно потковица и седло, во штала на древна вила во близина на Помпеја. Директорот на археолошкиот парк во Помпеја, Масимо...