Ознака: кондово
Црна хроника 23.10.20 | 16:37

Две семејства во Кондово се степале со пиштоли и ножеви

На 22.10.2020 во 18,03 часот било пријавено дека во с.Кондово-скопско бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу членови на две семејства. Како што соопштија...

Црна хроника 21.10.20 | 17:06

Повеќемина од Кондово истепале полицајци

Полициски службеници коишто барале осомничен за удирање на полицаец биле нападнати од група во Кондово. Претходно осомничениот со возило одбил да застане на полициска...

Црна хроника 25.06.20 | 20:36

Maж од Кондово нападнал вработени во поликлиниката во Ѓорче

Вчеравечер околу 00:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во поликлиника Ѓорче Петров на бул.„Партизански Одреди“, Р.И.(47) од с.Кондово,скопско го нарушил јавниот...

Црна хроника 21.05.20 | 12:15

18-годишник од Кондово вперил пластичен пиштол во слепоочница на полицаец

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривични дела – Напад врз службено лице...

Црна хроника 19.05.20 | 11:06

Кондовец синоќа со пиштол се заканувал на полицајци

Вчера вечер полицијата уапсила 28 годишник од Кондово, бидејќи со пиштол му се заканувал на еден од полицајците. На 18.05.2020 во 21.30 часот во с.Кондово, скопско, полициски...

Сервиси 15.09.19 | 09:02

Дел од Кондово утре без вода

Корисниците од населеното место Кондово утре од 9 часот до 19 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информира Региналниот центар за управување со кризи на Град...

Црна хроника 21.04.19 | 15:47

Воз удрил во трактор на пругата кај Кондово

Вчера попладне во СВР Скопје било пријавено дека помеѓу стојалиштето Кондово и стојалиштето Сулари, во близина на објектот на ЈП Водовод – Скопје, на отворена пруга,...

Црна хроника 28.12.18 | 23:36

По убиството, нова престрелка вечерва

Вечерва се случила престрелка од возило „пасат“ во движење, кај пругата во Кондово, дознава Пресс24. Ова е втор вооружен инцидент вечерва. Вечерва убиство во Ѓорче Петров? Се...