Ознака: Конче
Црна хроника 04.01.22 | 14:08

Пронајдена рачна граната во близина на Конче

Жител на селото Конче во близина на населеното место пронашол неексплодирана граната М.С.(46) од село Конче на 2 јануари 2022 во 19 часот во Полициската станица Радовиш пријавил...

Македонија 17.10.21 | 18:29

Најмала е излезеноста во Ново Село, најголема во Конче до 17 часот во струмичко-радовишкиот регион

Во шест општини од Струмичко-Радовишкиот регион до 17 часот најмала е излезноста во Ново Село каде од запишани 11.309 гласачи досега гласале 34,47 отсто, а најголема е излезноста...

Економија 04.10.21 | 18:53

Трипуновски од Конче: Со заокружување на бројот 7 да создадеме нова иднина за сите земјоделци

Се наоѓаме на прагот на локалните избори на кои што се судбоносни. Јас ќе потенцирам дека овие избори на 17 октомври се едни од најважните избори за Република Македонија...

Македонија 04.10.21 | 18:21

Ковачки: Заев краде од иднината на нашите деца

Нашиот народ рекол, кој лаже тој и краде. Три и пол милијарди евра ја задолжија Република Македонија последните четири и пол години од нивното владеење, тоа е околу 4.500...

Македонија 04.10.21 | 17:49

Ристов: Нова канализациона и водоводна мрежа, реконструкција на стадионот и нови велосипедски патеки, за урбано и модерно Конче

Денес ќе им порачаме на локалната власт и нивните послушници, улично осветлување и пристапни патишта мора да добијат сите граѓани подеднакво а не само послушниците...

Македонија 04.10.21 | 16:52

Следете во живо: „Создади нова иднина“, митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Конче

Почнува втората недела од изборната кампања за Локалните избори 2021 закажани за 17 октомври. Кандидатите за градоначалници и советници на средби, трибини и митинзи продолжуваат...

Црна хроника 18.07.20 | 11:11

Тешка сообраќајка на патот Конче-Радовиш, тројца се повредени

На регионалниот пат Конче – Радовиш вчера, во атар на с.Ракитец во близина на крстосница „Лакавица“, патничко возило „ауди А6“ со бугарски регистарски ознаки, управувано...

Македонија 30.06.20 | 21:49

Мицкоски од Конче и Радовиш: Се обврзавме на чесна и честита работа

Ги посетивме Конче и Радовиш. Се обврзавме на чесна и честита работа. Се обврзавме на обнова која ќе ја донесеме после 15 јули. Македонија мора да си ја исправиме!, напиша...

Калеидоскоп 02.08.19 | 19:12

Семејството Куртови од Германија со потекло од Конче, донираа возило на општината за потребите на народната кујна

Ајрула Куртов кој потекнува од Конче и неговата сопруга Габриела Куртов-Гудер, кои живеат и работат во Германија донираа возило на општина Конче за потребите на народната...