Ознака: Комунална хигиена
Скопје 14.04.20 | 12:34

Откако цела ноќ се дочистуваше ѓубрето од 1.000 тони во Скопје, „Комуналец“ ќе работи во три смени и за Велигден

Јавното претпријатие Комунална хигиена-Скопје информира дека во текот на изминатите 24 часа, нивите екипи собрале и транспортирале речиси 1000 тони комунален отпад од...

Твитови 14.04.20 | 11:03

Идиотов издал над 21.000 дозволи за шлаење во полициски час ама не му текнало на ѓубреџиите

Идиотов издал над 21.000 дозволи за шлаење во полициски час ама не му текнало на ѓубреџиите од Комунална дека треба да собираат смет во град со 700.000 луѓе. Епилог: Цело Скопје...

Скопје 09.04.20 | 18:12

Викендов нема да се празнат контејнерите за ѓубре: „Комунална хигиена“ нема дозволи за движење

ЈП Комунална хигиена-Скопје за време на викендов кога од петок во 16 часот до понеделник до 05 часот трае забраната за движење, нема да работат бидејќи немале дозвола за...

Скопје 09.04.20 | 12:40

Ѓубрето ќе се собира само до 16 часот, од куќите еднаш неделно

Екипите на ЈП Комунална хигиена-Скопје спроведуваат низа вонредни акции со цел хигиената и чистотата на јавните површини да се подигне на највисокото можно ниво, обемот...

Црна хроника 23.11.19 | 16:46

Со возило на Комунална удрил во свој колега и го усмртил

Дваесет и осумгодишен маж со иницијали И.М. загина во Батинци додека извршувал работни задачи. Како што соопшти МВР, несреќата се случила вчера кога негов колега управувајќи...

Скопје 18.09.19 | 12:53

Запалени и уништени пет контејнери во само три дена

Во текот на изминатите три дена, непознати сторители опожариле пет контејнери за отпад во скопската општина Аеродром. Опожарените контејнери се целосно уништени и...

Скопје 19.06.19 | 11:36

Ако Шилегов лаже, Ирена не лаже

Во текот на вчерашната ноќ, ЈП „Комунална хигиена“-Скопје спроведе активности за чистење на реонот на Македонската радио-телевизија, пасошкото одделение на МВР, потегот...

Скопје 10.06.19 | 12:32

Отказ за вработениот во „Комунална хигиена“ кој фрлаше ѓубре во Вардар

Отказ доби лицето кое вчера додека чисти по скопските улици го фрла отпадокот што го собрал во водите на Вардар. Видео кое ги налути граѓаните: Го собра ѓубрето, па го...

Скопје 08.05.19 | 12:26

Со шмрк по црквите и џамиите

ЈП „Комунална хигиена“ информира дека се спроведени повеќе активности за одржување на хигиената на верските храмови на територијата на градот Скопје. Екипите на...

Скопје 06.05.19 | 12:17

И контејнерите ќе заминат од Центар пред посетата на папата

Во пресрет на утрешната посета на папата Франциск, контејнерите во поголемиот дел од општина Центар вечерва ќе бидат дислоцирани и ќе бидат вратени на своите места...

Скопје 21.02.19 | 13:15

Комуналец го собира ѓубрето во студентскиот дом „Гоце Делчев“

ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје денеска започна акција за чистење на дворот на студентскиот дом „Гоце Делчев“, во скопската општина Карпош. Почетокот на акцијата...

Скопје 27.01.19 | 08:33

Комунална хигиена: Отпадот во Скопје се собира седум пати неделно

Несовесното флање отпад на јавни површини, односно надвор од наменски поставените садови ги создава дивите депонии. Секое непрописно одлагање на отпадот надвор од...