Ознака: Комисија за здравство
Македонија 23.11.20 | 11:55

Комисија за здравство, а маски нема: Непослушност меѓу пратениците, на чело со Арбен Зибери

Во сала 6 во Собранието во тек е состанок на Комисијата за здравство. Според фотографијата може да се види дека ни самите пратеници не ги почитуваат протоколите за заштита...

Економија 17.06.20 | 13:42

Дали угостителите ќе работат по 22 часот, ќе каже Комисијата за здравство

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека Комисијата за заразни болести денеска на седница треба да ги разгледа новите протоколи според кои, угостителските...

Здравје 03.06.20 | 17:18

Од утре вечер до понеделник се предлага овие градови во земјава да бидат во карантин!

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче одржа координативен состанок...

Македонија 26.05.20 | 15:59

Д-р Жарко Караџовски на прес-конференција ќе ја образложи одлуката на Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести ги демантира информациите кои се пласирани денеска во одредени медиуми дека на утринскиот состанок е донесена одлука за целосно олабавување...

Здравје 26.05.20 | 14:36

Д-р Лазаров до Комисијата: Дајте си оставка комплет сите и одете дома, т.е. на работните места

Комисија за заразни болести, по ваква предлог мерка денес, ако имате грам професионална етика, дајте си оставка комплет сите и одете дома т.е. на работните места. Домашниов...

Здравје 09.03.20 | 20:57

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: Состојбата со корона вирусот е алармантна, итни пакет мерки – распуст за децата, строги проверки за влез во државата

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ вонредно заседаваше поради алармантноста на состојбата со ескалирањето на состојбата со корона вирусот. Се констатираше дека...

Македонија 09.01.20 | 10:33

Предлог-законот за контрола на опојни дроги денеска е на Собраниската Комисија за здравство

Собраниската Комисија за здравство денеска ќе ја одржи 33. седница на чиј дневен ред е Предлог-закон за контрола на опојни дрои и психотропни супстанции во прво читање. Со...